Komeťácký obránce Tomáš Bartejs zůstává v Brně, právě podepsal smlouvu

  • Foto

    HC Kometa Brno

„Do Brna jsem přestoupil kolem Vánoc 2016, uplynulo pár měsíců a zvedali jsme nad hlavu pohár,“ vzpomíná sedmadvacetiletý obránce na svůj přestup do Komety. Od té doby nasbíral Tomáš Bartejs v modrobílých barvách přes 200 utkání a v extraligovém ročníku 2020/2021 přidá další. Právě čerstvě podepsaná smlouva byla jedním z témat, o kterých se brněnský obránce rozpovídal.

Tomáši, právě jste podepsal smlouvu na příští sezónu, těšíte se na další působení v Kometě?
Jednoznačně, z podpisu mám dobrý pocit. Brno pro mě byla vždycky priorita a jsem opravdu rád, že jsme se domluvili na pokračování.

Pamatujete si ještě, s jakou vizí jste do Komety v roce 2016 přicházel?
Plný očekávání, které se nakonec rychle vyplnily. Do Brna jsem přestoupil kolem Vánoc 2016, uplynulo pár měsíců a zvedali jsme nad hlavu pohár. Když se na to dívám zpětně, tak povedenější příchod do nového klubu si hokejista dokáže jen těžko představit.

Zato uplynulá sezóna skončila tak, jak skončila...
Její průběh byl všelijaký a do toho ještě ten předčasný konec. Přál bych si, aby se situace zklidnila a všechno se co nejdřív spravilo.

Jak hodnotíte extraligový ročník 2019/2020 ze svého pohledu?
Objektivně musím říct, že první tři sezóny v Kometě mi vyšly lépe než tahle poslední. Takhle to ale ve sportovním životě funguje, nemůže se dařit pořád. Povedenější období střídají ta méně povedená. Rozhodně mi ale nechybí odhodlání a udělám všechno pro to, aby se následující sezóna podařila lépe. Z uplynulého ročníku mám bohužel smíšené pocity.

Určitě je to i tím, že k tolik očekávanému čtvrtfinále se Spartou nedošlo, že?
Jasně, všichni jsme si chtěli spravit chuť a užít si vypjatou sérii! Na play-off jsme se moc těšili. Koho jiného jsme si v danou situaci mohli přát víc než Spartu?!

Vyřazovací boje u vás nakonec vystřídal individuální trénink a posilování?
Ano, věnuju se běhání, občas vyjedu na kolečkových bruslích, doma cvičím se všemi možnými pomůckami. Asi tak, jako většina dalších sportovců v této omezující době.

Co říkáte na filozofii Libora Zábranského, který zapojuje do týmu stále více mladých hráčů?
Máme tady v Brně spoustu talentovaných hráčů, a to nemluvím jen o těch šestnáctiletých, sedmnáctiletých, kteří letos naskočili do extraligy a vedli si výborně. Jsou tady i další. Celkově bych řekl, že jde o přirozený vývoj. Těším se na to, že drajv mladých zrychlí hru týmu a povede to k úspěchu.

Celá hokejová veřejnost si v těchto dnech oživuje historické momenty prostřednictvím České televize, která vysílá jednotlivá finále. Taky je sledujete?
Nemůžu říct, že bych se na ně záměrně díval každý den, ale několik duelů už jsem zhlédl. Naposled to bylo play-off 2004/2005, kdy byla v NHL výluka a musím říct, že se u nás hrál vážně super hokej. Nejvíc se mi asi líbila série Pardubic s Libercem, kterou zpestřil svými výkony i Leoš Čermák.