Mezi priority nově vznikající koalice patří výstavba multifunkční haly pro Kometu, cyklistického okruhu, ale i realizace dopravních staveb, jako je velký městský okruh nebo dopravní obsluha nového vlakového nádraží.  Shodují se i na dostavbě Janáčkova kulturního centra. Tyto základní body dnes čtveřice lídrů představila novinářům. Markéta Vaňková řekla, že nová koalice by chtěla pokračovat v rezidentním parkování. "Vyzýváme ale současnou radu města, aby posunula zahájení druhé fáze z 1. listopadu na 1. dubna příštího roku," uvedla Vaňková. ODS už dříve navrhovala, aby rezidenti nemuseli například první rok platit poplatky.

Stávající primátor Vokřál prý výzvě nerozumí a nechápe ji. "Máme radu města, k tomu kompetentní lidi, a pokud KDU-ČSL nebo někdo jiný má tendenci toto navrhnout, tak ať oficiálně přinesou materiály do rady. Normálně to projednáme tak, jak jsme projednávali všechny možné problémy," uvedl Vokřál.

Ten dále okomentoval fakt, že Piráti dostali od hnutí ANO nabídku jednat o koalici a upřesnil, že  znění  pro Pirátskou stranu zaslal jak Koláčnému, tak i předsedovi Pirátů Ivanu Bartošovi. "Uvidíme, jaká bude reakce, pokud bude pozitivní, oslovíme i další subjekty," uvedl Vokřál. Údajně se ale už dnes večer sešel se zástupci SPD.

Proti tomu dnes Tomáš Koláčný novinářům potvrdil, že nabídka ANO je nyní bezpředmětná. „Předal jsem to vyjednávacímu týmu, ale není to teď na stole," uvedl Koláčný.

Podle všeho by nově vznikající koalice mohla ještě do konce tohoto týdne zveřejnit rozvržení resortů, které budou jednotlivé strany v příštích čtyřech letech spravovat.