Osmnáctiletou dívku v srpnu 1969 zastřelil při demonstraci proti okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy jeden ze zasahujících policistů. Informovala o tom dnešní Mladá fronta Dnes.

Na radnici městské části Brno-střed v pondělí podala návrh na pojmenování tohoto parku Simona Hradílková. "Otec v Brně studoval a nedávno se ptal, jestli se tu po Muzikářové něco jmenuje. Zjistila jsem, že nic. Asi řízením osudu mi padl zrak na dotyčný park. Snad to vyjde a v budoucnu alespoň pár lidí při procházce vytáhne mobil a najde si příběh Danuše Muzikářové," řekla MFDnes Hradílková.

Danuše Muzikářová má na místě tragédie na nároží Moravského náměstí a Rašínovy ulice pamětní desku. Park, který Hradílková navrhuje pojmenovat po jedné ze dvou brněnských obětí roku 1969, se nachází nedaleko.

"Obdrželi jsme podnět k pojmenování Parku Danuše Muzikářové. Autorka podnětu popisuje srpnové události v roce 1969, které vyústily k zabití mladé ženy, a kontext doby. Považuje za důležité připomínat její tragickou smrt i dobu, která velmi negativně poznamenala osudy mnoha občanů naší země," řekla ČTK mluvčí radnice Brno-střed Kateřina Dobešová.

Návrh nejprve projedná městská část Brno-střed, na začátku října se jím na své schůzce bude zabývat Pracovní skupina pro názvosloví města Brna, která návrh postoupí Radě města Brna a městskému zastupitelstvu. Vzhledem k tomu, že Muzikářová je dlouhodobě na seznamu osobností, po nichž plánuje magistrát pojmenovat ulici či jiné místo v Brně, má návrh Simony Hradílkové velkou šanci na úspěch.

V srpnu 1969 zastřelily pořádkové složky v Brně dva lidi. Osmnáctiletá Danuše Muzikářová utíkala s ostatními lidmi z náměstí Svobody, kde se konala demonstrace, Rašínovou ulicí a kulka ji zasáhla zezadu do hlavy. Osmadvacetiletého Stanislava Valehracha, který se přes centrum města vracel domů z práce, zasáhla kulka do zad. Také on na místě zemřel.