Karel Vejmelka sice na třetí nulu v řadě nedosáhl, přesto však i díky jeho opět famóznímu výkonu mohli Brňané nakonec ze západu Čech odjíždět s plným bodovým ziskem.

Kometa nasadila do dohrávky 6. kola v Karlových Varech teprve šestnáctiletého obránce Stanislava Svozila. Pro mladého beka to byl vůbec první duel v nejvyšší soutěži. Začátek zápasu patřil domácí Energii, která zahrozila Mikúšem, jeho střela však jen o kousek minula Vejmelkovu svatyni. Poté hrály Vary dvě slepené přesilovky v řadě a zasypaly brněnského brankáře sprškou střel. Třebíčský rodák však prokázal, že letos disponuje velkou formou a lapil všech šestnáct střel z první periody.

Brňané hrozili především z přesilovek, dobrou střeleckou pozici měl nejprve Hruška a v závěru třetiny pálil do prázdné klece Plekanec, ale radost z vedení mu překazil karlovarský bek, který do jeho střely v hodině dvanácté vložil hůl. Třetina nabídla celkem dvanáct trestných minut, gól však žádný.

Ani druhá třetina mnoho hokejové krásy nepobrala, Kometa byla zatažená do defenzivy a bránila nápor nebezpečně hrajících Varů. Jenže odolávala jen do 32. minuty. Vondráček vybojoval kotouč, nahrál na hůl Petra Koblasy, jehož bomba zapadla pod horní tyč brankáře Vejmelky. Brněnský gólman inkasoval gól po takřka 152 minutách hry – 1:0.

Živelně hrající domácí dál zlobili brněnskou obranu a aktivním napadáním si vynutili druhou gólovou situaci. Adam Raška využil chybu v obraně a rychlou nečekanou střelou nedal někdejšímu spoluhráči z Třebíče a Komety šanci – 2:0. Možnosti Plekance a Horkého se v závěru minuly účinkem, snížení bohužel nepřišlo.

Začátek poslední periody začal nejlépe jak mohl. Krom toho, že obránce Svozil hrál v první formaci, sledovali diváci v KV aréně gólovou trefu Jakuba Lva. Důrazný útočník střelou z mezikruží překonal Novotného a připsal si první bod a gól v Kometě – 2:1. A dál se děly velké věci. Důležitým faktorem bylo ubráněné oslabení a posléze dvě rychlé branky v rozmezí dvaapadesáti vteřin. Do té doby jistého Novotného překonal nejprve Tomáš Plekanec, který šikovně tečoval nahození Karla Pláška – 2:2. O chvíli později zavelel k obratu Petr Holík, jehož přesná střela skončila nechytatelně v síti – 2:3.

Brno rázem vedlo a trenéři domácích si museli ihned vybrat oddechový čas. Tento tah zřejmě pomohl, protože v 54. minutě bylo po střele Ondřeje Beránka znovu vyrovnáno – 3:3. Kdo si však myslel, že je konec, byl na omylu. V 56. minutě se prohnal mezi dvěma beky Luboš Horký a brněnský Kometa Expres poslal Novotnému pozdrav přímo do šibenice – 3:4. Kometa nakonec v napínavé koncovce těsný výsledek uhájila a připsala si třetí vítězství v řadě. K tomu celkově popáté za sebou bodovala.