Po reprezentační přestávce se znovu rozběhl program Tipsport extraligy. Brněnská Kometa přivítala v DRFG aréně celek Pardubic. Domácí vstoupili do utkání aktivně, nicméně z úvodního náporu branku nevytěžili. Východočeši hrozili v přesilových hrách, které však Kometa i díky bezchybnému výkonu brankáře Vejmelky ubránila. Ve druhé třetině dostal Kometu do vedení parádní trefou Tomáš Malec a před odchodem do kabin pojistil brněnské vedení Martin Zaťovič, když využil přesilovou hru. Kometa v závěrečné periodě hrála s přehledem a trpělivě dokráčela za důležitým vítězstvím.

Ohlasy trenérů

Břetislav Kopřiva: Body nemáme, takže nemůžeme být spokojení. Pro nás je každý duel hrozně důležitý. Hráči pro to udělali hodně, svědomitě jsme se připravovali. Nedávali jsme ale branky, nebyli jsme schopni vstřelit branku, takže jsme nemohli vyhrát.

Kamil Pokorný: Po reprezentační pauze byla první třetina opatrnější, my jsme se snažili hrát aktivně, ale Pardubice svědomitě bránily a vyrážely do protiútoků. Bylo důležité dát první branku, což se nám díky Tomáši Malcovi povedlo, pak jsme měli slabší pasáž, ale Vejmelka nás skvěle podržel. Pak jsme využili vyloučení soupeře a zvýšili na 2:0. Ve třetí třetině jsme se snažili hrát zodpovědně ale hosté šli na konci v šesti proti čtyřem. Znovu musím pochválit Karla Vejmelku, který nás podržel a pohlídal si nulu.