Nejsou to ani dva týdny, co se Kometa naposledy utkala s Bílými Tygry z Liberce. Brno v domácím utkání i přes jasnou střeleckou převahu soupeře zvítězilo 3:2, vítěznou branku v tomto klání vstřelil kapitán Martin Zaťovič.

Prohrou v Brně přidal Liberec na své konto druhou porážku v řadě. Od té doby neuspěl ještě třikrát, což Severočechům vytvořilo nelichotivou sérii pěti porážek. Minulý týden se Liberci nepodařilo domácí utkání s Plzní (3:6), zápas v Karlových Varech (3:4) a naposledy neuspěl ani proti Zlínu, kdy o vítězství Beranů 4:2 rozhodla druhá třetina.

Po těchto výsledcích se Liberec se čtyřiadvaceti body z osmnácti duelů propadl na sedmou příčku, začátek sezony přitom neměli Bílý Tygři vůbec špatný. Před přerušením soutěže vyšli bodově naprázdno pouze proti Spartě a i poté předváděli spolehlivé výkony. Zlom nastal až po remízách s Litvínovem a Českými Budějovicemi, oba zápasy s celky ze spodních pater tabulky dospěly až do samostatných nájezdů.

Po Spartě a Hradci Králové jsou Liberečtí třetím střelecky nejaktivnějším týmem, úspěšné zakončení má však pouze něco málo přes devět procent pokusů. Nejlepším střelcem je pod Ještědem Dávid Gríger s osmi brankami, nejpilnějším nahrávačem je s devíti asistencemi Michal Birner, jenž je s celkovou bilancí 6+9 také nejproduktivnějším hráčem. Hned za ním najdeme Radana Lence (7+7).

Vysoko se v kanadském bodování drží také obránce Ladislav Šmíd (1+8) nebo Mislav Rosandič (2+6). Prvně jmenovaný bek se může pyšnit také nejvyšším ice timem z celé soutěže, o něco hůře se pak dívá na jeho 38 trestným minut, které už v tomto ročníku odpykal. Jedničkou v brankovišti se stal Petr Kváča (91,83 %), jenž svého kolegu Jaroslava Pavelku pustil do hry pouze dvakrát. Naposledy právě v nedělním duelu proti Zlínu, po němž má Pavelka 82,61% úspěšnost zákroků.

Pro Kometu přišla po jasném domácím vítězství 5:1 nad Olomoucí tvrdá rána v podobě utkání se Spartou. Pražané se dostali do vedení v 10. minutě, načež na úvodní branku zareagoval vyrovnávací brankou Peter Mueller. Po gólové stránce to bylo ze strany Brna vše a po zbytek času se trefovala pouze domácí Sparta. Skóre se nakonec zastavilo na výsledku 1:6 z pohledu Komety.

Dnešní utkání začíná v 18:00 a sledovat jej můžete na portálu Hokejka TV.