Policie: Žena z Hodonínska chtěla investovat do bitcoinu, přišla o půl milionu

  • Foto

    ilustrační (Pixabay)

Policie v Jihomoravském kraji vyšetřuje několik podvodů, kdy poškození "naletěli" podvodníkovi při investování peněz. Například pětašedesátiletá žena z Hodonínska přišla skoro o půl milionu korun, když chtěla investovat do kryptoměn. Na policejním webu o tom dnes informoval mluvčí Bohumil Malášek.

Žena ve spolupráci s údajným specializovaným bankéřem podle policie udělala několik školáckých chyb. "Nechala si totiž namluvit, že její dřívější účet je zablokovaný a bankéři poskytla údaje k vytvoření nového účtu a sdělila i přihlašovací údaje do svého internetového bankovnictví. Ochotně také potvrzovala na jejím účtu probíhající transakce," popsal mluvčí. Z účtu ženy následně zmizelo v několika platbách skoro půl milionu korun.

Do zlata se rozhodl investovat třiašedesátiletý muž z Brna. Na internetu si vyhledal vhodnou nabídku a začal elektronicky v němčině komunikovat se zástupcem obchodní firmy. "Nakonec se dohodli na podmínkách obchodu a následné koupi téměř 200 gramů investičního zlata. Když muž podle dohody převedl skoro čtvrt milionu korun na účet obchodníka, tento přestal komunikovat," uvedl mluvčí. Až poté podle něj investor pochopil, že naletěl podvodníkovi.

O nemalou částku přišel i čtyřiašedesátiletý muž z Břeclavska, který podle mluvčího doplatil především na svou důvěřivost. "V touze po zhodnocení naspořených prostředků si nechal do počítače nainstalovat software na jeho vzdálenou správu. Když si po půlroce zkontroloval stav svého konta, zjistil, že na něm chybí více než půl milionu korun," uvedl mluvčí.

Zdroj: 
čtk; PČR