Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) varuje spotřebitele před salmonelózou v kuřecím mase z Ukrajiny. Inspektoři koupili nevyhovující kuřecí řízky v Tesku v Tachově. Lidé, kteří si maso koupili a zamrazili, by je neměli jíst. Zpravodajský portál BRŇAN na to upozornil mluvčí potravinářské inspekce Pavel Kopřiva.

Maso koupili v tachovském Tesku

Podle něj je nevyhovující potravinou TESCO Kuřecí prsní řízek, čerstvé, balené, šarže: 24147102, chov a porážka: Ukrajina, veterinární identifikační označení: SK 10094 ES. Inspektoři vzorek odebrali v provozovně Tesco v Sokolovské ulici v Tachově na Plzeňsku. „Laboratorní rozbor potvrdil v uvedené šarži potraviny přítomnost bakterií salmonely, které jsou původcem salmonelózy,“ upřesnil Kopřiva.

Pozor na zamražené kuřecí řízky

Masný výrobek měl datum spotřeby do 15. dubna a na trhu už není. „Potravinářská inspekce však důrazně doporučuje všem spotřebitelům, kteří by mohli mít výrobek doma v zamrazeném stavu, aby jej nekonzumovali. Případné zmrazení nemá na bakteriální kontaminaci prakticky žádný vliv,“ upozornil mluvčí SZPI.

Inspektoři vložili varování do evropského systému

Notifikaci o zjištění nevyhovující potraviny inspektoři vložili do evropského systému rychlého varování pro potraviny (RASFF). A s obchodním řetězcem zahájili správní řízení o uložení pokuty.