Muž přišel o notebook, mobilní telefony i hotovost, podezřelého našli strážníci a zjistili, že je hledaný

V pátek v noci zastavil strážníky kontrolující centrum města třiapadesátiletý muž s tím, že byl v Benešově ulici okraden. Když seděl na lavičce, sebral mu prý mladý chlapec tašku s notebookem, dvěma mobilními telefony a vyšší hotovostí a utekl. Muž se za ním hned rozběhl a spolu s ním se do pronásledování zapojil i očitý svědek události. Mladík se jim sice ve tmě ztratil, strážníkům se ho ale po chvíli podařilo najít v parku na Malinovského náměstí. Čtrnáctiletý chlapec odpovídající popisu jim tvrdil, že s krádeží nemá nic společného, a to přesto, že ji zachytily kamery dohledového centra městské policie. Přivolání státní policisté při ověření osobních údajů zjistili, že mladík je celostátně hledaný a převezli ho proto na služebnu. Případ si od strážníků převzali pro podezření z trestného činu. 

Impulzem k napadení byl nevinný pohled, útočnice skončila v poutech

Včera večer se strážníkům ozvala osmatřicetiletá žena s tím, že na ni a její dceru zaútočila v Mariánském údolí mladá žena. Konflikt údajně vyvolal nevinný pohled malé dívky, který si mladá žena vyložila po svém. Hlídce se napadená žena přihlásila u autobusové zastávky a strážníci si okamžitě všimli také útočnice. Sedmadvacetiletá žena totiž hystericky křičela a všem včetně strážníků sprostě nadávala, i přesto, že u sebe měla dva syny. K útoku se přiznala, stejně jako k tomu, že vypila několik piv. Dál ale se strážníky spolupracovat odmítala. Hlídka ji opakovaně vyzývala k prokázání totožnosti a také k tomu, aby se uklidnila. Když se žena pokusila s výhružným gestem vstát a byla agresivní, strážníci ji spoutali. Následná dechová zkouška ukázala hodnotu 1,13 promile. Hlídka na místo zavolala republikovou policii a mezitím ošetřila osmatřicetiletou ženu, která při napadení utrpěla tržnou ránu na ruce. Další lékařskou pomoc ale odmítla. Státní policie si na místě sedmadvacetiletou ženu převzala spolu s případem kvůli podezření ze spáchání trestného činu. Pro ženiny syny přijel její otec, který strážníkům slíbil, že se o ně postará. 

Třináctiletý chlapec pomaloval zídku, ukázalo se, že je celostátně hledaný

Obsluha dohledového centra městské policie si v sobotu večer všimla prostřednictvím kamerového systému mladíka, který v ulici Bašty kreslil na cihlovou zídku. Na místo se okamžitě vydala autohlídka, která na zídce skutečně uviděla obrázek a nápis vyvedený červenou fixou a poblíž také objevila chlapce odpovídajícího popisu podezřelého vandala. Třináctiletý mladík nejprve tvrdil, že s nápisem nemá nic společného. Když ale ze své tašky vysypal mezi osobními věcmi i červený fix, strážníkům se k autorství přiznal. Hlídka přivolala kvůli ověření totožnosti státní policisty, kteří zjistili, že po chlapci je vyhlášeno celostátní pátraní a rovnou si ho proto převzali.