Prázdniny v Brně odstartuje nová akce Léto na Prýglu, na pláži přehrady vystoupí i Buty

  • Foto

    Starez Sport

Zbrusu novou akci pro malé i velké chystá městská společnost Starez Sport. Po posledním školním zvonění mohou letos děti společně se svými rodiči zamířit rovnou k brněnské přehradě. Od 30. června do 2. července se tam uskuteční první ročník akce Léto na Prýglu. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala tisková mluvčí městské společnosti Michaela Dittrichová.

Akce nabídne návštěvníkům tři dny plné sportu a hudebních vystoupení, všichni účastníci si tak budou moci vyzkoušet tradiční i netradiční sportovní disciplíny. Organizátor nezapomněl ani na kulturu, na pláži „U Sirky“ vystoupí například známá česká kapela Buty. Vstup na akci je zdarma.

 „Akce bude součástí celoměstského festivalu Ignis Brunensis, hosté se na ni však více zapotí. Připravili jsme pro ně sportovní park, ve kterém si budou moci jak zahrát klasické míčové sporty, například fotbal, basketbal nebo beachvolejbal, tak vyzkoušet například i netradiční teqball, který je kombinací fotbalu a stolního tenisu. Část disciplín bude probíhat i na vodě. Lidé se tak mohou těšit na aquazorbing či jízdu na plachetnici,“ uvedl primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL).

Město tak chce před prázdninami namotivovat k pohybu všechny věkové skupiny. Děti mohou na akci navštívit také tvořivou dílničku, jít si zaskákat do nafukovacího hradu či zdolat překážky na opičí dráze.

„Pro zájemce jsme připravili hrací kartu, do níž budou moci sbírat razítka na všech sportovních stanovištích. Po odevzdání vyplněné hrací karty je čeká odměna,“ doplnil Hladík.

První ročník Léta na Prýglu se však kromě zábavy zaměří také na bezpečnost. O rizicích sportovních zranění návštěvníky poučí pracovníci složek IZS, kteří budou mít na akci prezentační stany, vozidla nebo též záchranářský člun. „Letní prázdniny vždy přinášejí více úrazů než kterékoliv jiné období v roce. Proto chceme dětem i dospělým připomenout, jak se při sportu chovat, aby bylo riziko úrazu co nejmenší. Důležité je také zopakovat, co dělat v případě, pokud už ke zranění dojde, komu zavolat a jak poskytnout první pomoc,“ doplnil ředitel městské společnosti Starez Sport Martin Mikš.

Každý ze tří dnů na brněnské přehradě nakonec vždy zakončí hudební vystoupení. Ve čtvrtek se na pódiu od 19 hodin představí písničkář Kudla. V pátek od 18.30 hodin odehraje koncert nejdříve brněnská popová kapela Jay Delver, po ní bude následovat vystoupení oblíbené skupiny Buty. V sobotu pak od 20 hodin zahraje recesistický rockový soubor Ukulele Troublemakers. Více informací najdou zájemci na stránkách letonapryglu.cz.