Případy MP - "Strážníci volali sanitku záchytu pro prochladlou ženu i osmnáctiletého mladíka"

Strážníci volali sanitku záchytu pro prochladlou ženu i osmnáctiletého mladíka, další hlídka předala zdravotníkům zesláblou seniorku.

  • Foto

    ilustrační, redakce

Hlouček lidí sklánějících se nad dvaačtyřicetiletou ženou připoutal v neděli odpoledne pozornost hlídky kontrolující Nádražní ulici. Žena ležící na zemi nekomunikovala, a co se jí stalo, nevěděli ani okolo stojící. Aby neprochladla, hlídka městské policie přes ni přehodila deku a přivolala záchranáře. Ti ji prohlédli a zjistili, že je žena nezraněná, zato však silně opilá. To potvrdila dechová zkouška s výsledkem 3,3 promile. Sanitka ženu proto místo do nemocnice odvezla na záchytnou stanici k vystřízlivění.

Stejnou cestu absolvoval v neděli večer také osmnáctiletý mladík, který podle telefonátu na linku 156 ležel v Palírenské ulici a na kolemjdoucí vůbec nereagoval. Nevšímal si ani strážníků, kteří dorazili za pár minut na místo. Mladého muže posadili a zjistili, že má na zádech tašku plnou školních učebnic. Až po několika minutách se od něj dozvěděli, že o víkendu přespával mimo domov, kde se také opil. Poté, co se na displeji alkoholtesteru objevila hodnota 2,29 promile a strážníci zavolali sanitku záchytu, se mladík rozběhl pryč s křikem, že na záchytku nechce. Jeho útěk ale neměl i kvůli jeho opilosti dlouhého trvání a hlídka městské policie ho poté naložila do sanitky a doprovodila na záchytnou stanici. Strážníci také zavolali mladíkově matce, která přislíbila, že si syna vyzvedne. (tk)

 

Slabost zastihla v beděli dopoledne osmaosmdesátiletou ženu před jejím domem v Židenicích. Pozorný soused si seniorky všiml, dovedl ji k lavičce a zavolal pomoc. Strážníci od ženy zjistili, že není zraněná. Uvedla ale, že nedokáže vyjít po schodech ke svému bytu, protože ji prý nechtějí poslouchat nohy. Hlídka městské policie přivolala zdravotníky, kteří se rozhodli ženu převést k dalšímu vyšetření do nemocnice.