Průměrná mzda na jižní Moravě byla třetí nejvyšší mezi kraji České republiky, vyšší byla jen v Praze a Středočeském kraji. Ve srovnání s průměrem v celém Česku byla o 955 korun nižší. Celorepublikově průměrná mzda rostla o 8,5 procenta na 31.516 korun.

Reálně si Jihomoravané polepšili o něco méně. Inflace v České republice dosáhla ve 3. čtvrtletí 2,4 procenta, a reálná mzda tak na jihu Moravy rostla o 5,9 procenta. Reálný nárůst mzdy je patrný ve všech regionech, největší byl v Jihočeském kraji, a to 6,9 procenta. V celé republice rostla reálná mzda o šest procent.

Výrazněji než průměrná mzda rostl objem vyplacených mezd v kraji, který se zvýšil o 9,3 procenta, zaměstnanců přitom přibylo 0,8 procenta. Zaměstnaných bylo ve 3. čtvrtletí 464,2 tisíc lidí, což je mezi kraji druhý nejvyšší počet. Meziročně vzrostl počet zaměstnaných lidí o 3800. Zaměstnaných přibylo ve všech krajích republiky s výjimkou Karlovarského kraje.

Za celých devět měsíců letošního roku, rostla průměrná mzda v Jihomoravském kraji o 2391 korun, tedy o 8,6 procenta, na 30.099 korun. Stejně jako ve srovnání samotného 3. čtvrtletí byly platy v kraji 3. nejvyšší v Česku, růst mezd byl ale spolu s Libereckým krajem 5. nejnižší. Za devět měsíců byla průměrná mzda v kraji o 1126 korun nižší než průměr republiky.