Kometa nejdřív prohrávala, kfyž se v přesilovce severomoravanů při vyloučení Gulašiho trefil Ondřej Roman. Ovšem Brno hrálo aktivně, jednu z příležitostí využil Hynek Zohorna a stanovil skóre první třetiny na 1:1. A to Kometa měla spoustu dalších šancí, které však, idíky výbornému Bartošákovi v bráně soupeře, neproměnila.

Radovat se mohla až po využité přesilovce ve druhé třetině. Úvod hry v převaze byl sice trochu rozháraný, ale ve druhé části přesilovky po nádhrné kombinaci tria Erat-Zaťovič-Zohorna opět skóroval střelec prvního gólu. Kometa šla do vedení 2:1. I v dalším průběhu třetiny byla Kometa lepší, ale v samotném zvěru této části zápasu nejprve po zbytečném podražení ve středovém kruhu a vyloučení Nečase a po té trochu přísným verdiktem dvou minut za posunutí brány dostaly Vítkovice možnost více než minutu a půl hrát pět proti třem. Tuto příležitost využil bombou nad Čiliakovu lapačku Baranka. Do kabiny se šlo opět za vyrovnaného stavu.

Třetí dějství bylo čekáním na chybu… ta však ani na jedné straně nepřicházela a když už ano, blýskli se výbornými zákroky oba gólmani. První čtvrtfinále tak dospělo do prodloužení. V něm se do prostoru před bránou po individuální akci dostával Zaťovič, soupeřův bek jej fauloval. Kometa dostala příležitost přesilové hry a dokonale jí využila. Po perfektní přihrávce Ondřeje Němce nádherně pod víko zavěsil Marcel Haščák. První, velice důležitý krok za obhajobou titulu Kometa zvládla. Dnes jí, opět na ledě Ostravar Arény, čeká druhý zápas série.