První třetina nabídla parádní útočný hokej. Kometa poprvé zahrozila Čermákem, ale Will si s jeho střelou poradil. Následně Brňané přišli o zraněného Hrušku a zbytek duelu museli dohrávat na jedenáct útočníků. Ve čtvrté minutě navíc seděl na trestné další útočník Erat a domácí z přesilovky trestali. Marek Kvapil si najel do své tradiční pozice a překonal Čiliaka střelou nad vyrážečku. Liberec si tvořil další šance, ale brněnský gólman odolával. Především tutovka Zachara volala po gólu, ale slovenský brankář v pravou chvíli zatáhl ve svém pracovišti závoru.

Kometa v šancích nezůstávala pozadu. Velkou možnost měl z pravé strany pálící Mueller, posléze jel do brejku Köhler, Zaťovičovu ránu Will vůbec neviděl, ale puk šel těsně vedle. Tlak Komety začínal gradovat a nakonec přišlo i vyrovnání. Na trestné seděl liberecký Havlín a šestnáct vteřin před koncem třetiny zakončil přesně do okryté sítě Petr Holík. Ten si šikovně počkal na pohyb brankáře a poté nekompromisně skóroval – 1:1. Pohledná třetina tak skončila 1:1, oba góly padly z přesilovek.

Parádní utkání pokračovalo i ve druhé třetině. Běžela 22. minuta a Kometa předvedla totální rozborku liberecké defenzivy. V přečíslení Erat našel mezi kruhy Jana Štencela, jenž si počkal na reakci gólmana a toho poté propálil – 1:2. Na vyrovnání potřebovali Tygři čtyři minuty. Po buly se dostal ke kotouči Libor Hudáček a prakticky z nulového úhlu poslal puk nad rameno svého krajan Čiliaka – 2:2.

Pakliže byla první třetina kvalitní, druhá nabídla ještě větší hokejovou zábavu pro hokejové nadšence. V 35. minutě se dostala liberecká sestava do přečíslení a na konci akce byl zakončující Lukáš Krenželok – 3:2. Jenže ani liberecká radost netrvala dlouho. Za necelé dvě minuty předvedl perfektní kličkovanou Holík, počkal si na rozjetého Martina Zaťoviče, který překonal brankáře Willa střelou do šibenice – 3:3. V závěru periody mohla Kometa počtvrté udeřit, sám před bránou neuspěl Vondráček a poté ani Holík.

Ve třetí části to bylo o jedné chybě, o jedné využité šanci. Nikdo nechtěl udělat chybu, ale ty se v hokeji zkrátka stávají. Jednu takovou mohl využít Kusko, který měl před sebou prázdnou bránu, Will totiž špatně zpracoval kotouč za bránou a Kometa měla možnost, jenže ji nevyužila. Další tutovku měl Mueller, libereckým hledištěm to jen zahučelo. Hotovo mohlo být dvacet vteřin před koncem. Hosté hráli přesilovku, jenže v ní se špatně dohodli za svou bránou při rozehrávce a Čiliakova klec byla rázem prázdná. Ovšem slovenský fantom se v situaci pro slabé povahy a kardiaky stihnul v hodině dvanácté vrátit do brány a Vlachovi překazil gólovou radost.

Prodloužení nabídlo strhující bitvu. Kometa dohrávala přesilovku, ale své šance neproměnila, za Willem dokonce zvonila tyč. Rozhodnutí přinesla až 69. minuta. Tygři hráli přesilovku a v jejím závěru rozhodl kapitán Petr Jelínek, který na zadní tyči doklepl kotouč do sítě – 4:3. První bod v sérii tak berou Severočeši.