Šikovný bek na svou extraligovou šanci trpělivě čekal. S týmem absolvoval letní přípravu a zasáhl i do některých letních zápasů. V úterý proti Boleslavi se dočkal a lepší premiéru si asi nemohl přát. Spolu se svými spoluhráči si mohl užívat demolici neoblíbeného soka. Bruslaře z Mladé Boleslavi Kometa zničila 6:1 a připsala si po nevydařeném zápase ve Zlíně tři body.

Fajmon dostal od trenérů přes sedm minut na ledě, v nichž jako sedmý obránce Komety rozhodně nezklamal. Osmnáctiletý mladík hraje převážnou část sezony za brněnskou juniorku, v jednom zápase také nakoukl do první ligy v dresu Přerova. Nyní se objevil v extralize a za šanci zahrát si mezi dospělými je Patrik Fajmon pochopitelně hodně rád.

„Od trenérů jsem se v úterý ráno dozvěděl, že půjdu do zápasu. Šel jsem s týmem nejprve na dopolední trénink a pak už se soustředil na zápas. Jsem moc rád za šanci, užil jsem si to,“ popsal klubovému webu brněnský rodák den, kdy zažil debut v extralize.

Určitou výhodou pro něj mohlo být, že většinu kádru dobře zná. S mužstvem byl už v létě, mimo jiné odehrál tři přípravné zápasy. I přesto však byl přece jen trochu nervózní. „Při prvním střídání mi tlouklo srdce, byla tam nervozita, ale po krátké chvilce to spadlo a už to bylo dobré. Kluci mi během zápasu pomáhali, za to bych jim chtěl poděkovat, i fanoušci v hledišti byli skvělí, byl to zážitek,“ zářil debutant.

„S klukama žádný problém nebyl, známe se, tím to bylo lepší a nešel jsem do neznámého prostředí. Jsem fakt spokojený, lepší start do extraligy jsem asi nemohl zažít. Bylo to parádní utkání, dali jsme šest branek a doufám, že v tom budeme pokračovat,“ uvedl Patrik Fajmon.

Výsledek 6:1 se zdá být jednoznačný, ale Boleslav především v první třetině nehrála vůbec špatně. „Bylo důležité, že jsme nedělali zbytečné chyby, dobře bruslili, otáčeli rychle hru a začalo nám to tam padat. Utkání jsme měli celou dobu pod kontrolou. Jen je velká škoda, že jsme gólmanovi Lukášovi Klimešovi nepomohli udržet čisté konto. Ale důležité jsou tři body a ty máme,“ liboval si po utkání mladý bek.

K demolici Bruslařů pak dvěma góly a dvěma asistencemi významně přispěl král nahrávačů Komety Petr Holík. „Chtěli jsme být aktivní, hráli jsme doma, tak jsme na to chtěli vlétnout, ale hlavně kvalitně z obrany. Bylo pro nás jenom dobře, že nám to tam napadalo už v první třetině, pak jsme zápas kontrovali až do konce. Celý zápas jsme hráli zodpovědně dozadu a dodržovali jsme to, co jsme chtěli. Z toho pramenily i ty góly,“ pochvaloval si Holík.

Ten už se ale dívá na to, co Kometu čeká. Už zítra jede do Pardubic, kde narazí na rozjeté Dynamo, které je zatím třetí. A v neděli se Brňané doma utkají s mistry z Třince. „Budou to těžké zápasy, teď není žádné utkání jednoduché. Musíme hrát svoji hru a doufat, že nám to půjde a jít tomu naproti,“ dodal elitní útočník.