Hned několik dopravních předpisů porušil řidič, který se vydal do Husovického tunelu v Brně. Vjel totiž z Merhautovy ulice do protisměru a svou hazardní jízdou ohrozil osádky ostatních vozidel i sám sebe. Strážníky i státní policii informovali telefonáty na tísňové linky sami překvapení řidiči. Navzdory rychlému příjezdu hlídek už ale neukázněný řidič v tunelu nebyl.  Událost z minulého týdne však podrobně zaznamenaly městské kamery včetně registrační značky vozidla, takže hazardér trestu v podobě tučné pokuty neujde. O případu dnes informovala mluvčí strážníků Markéta Skřivánková.

Kašlal na zákazovou značku

Na záběrech z kamer je vidět, jak šofér malého stříbrného vozu vyčkává, až bude v tunelu volno a pak pomalu najede do protisměru. „Ze záběrů je patrné, že osoba sedící za volantem vjela do tunelu jízdním pruhem určeným pro výjezd. Řidič tedy evidentně nerespektoval zákazovou značku,“ uvedla Skřivánková.

Jízda při okraji vozovky kolizním situacím nezabránila

Tím ale výčet jeho prohřešků neskončil. Na krátký okamžik sice zastavil, když kolem něj ale zrovna neprojíždělo žádné auto, evidentně vědomě si to namířil přímo do tunelu do protisměru, a navíc bez zapnutých výstražných světel. Poměrně dlouhý úsek tunelu projel z pohledu kamery při levém okraji vozovky. Ani to však nezabránilo kolizním situacím, kdy ostatní řidiči měli co dělat, aby se vyhnuli případnému střetu s hazardérem.

V tunelu se otočil a ujel

Protijedoucí řidiči však naštěstí stihli vždy včas reagovat a nedošlo ke srážce. „Řidič zakrátko pochopil, že tudy cesta skutečně nevede, a zastavil. Jakmile ale provoz zeslábl, provedl další nebezpečný a taktéž zakázaný manévr. Začal se v tunelu otáčet. Ve chvíli, kdy se mu to podařilo, pak obratem z místa odjel. To ale nemění nic na tom, že je podezřelý z několika dopravních přestupků a čeká ho správní řízení,“ zdůraznila mluvčí strážníků.