Řidiči v sobotu dopoledne neprojedou částí Žabovřeské, objížďka povede přes Veslařskou

  • Foto

    redakce (archiv)

Už tuto sobotu, 15. května, čeká řidiče první výraznější dopravní omezení na Žabovřeské. Přesun těžké techniky a převěs veřejného osvětlení si vyžádá úplné uzavření komunikace v úseku mezi Hlinkami a Kamenomlýnským mostem. Zpravodajský portál BRŇAN o tom v tiskové zprávě informovala Anna Dudková z brněnského magistrátu.

Řidiči neprojedou Žabovřeskou v úseku od mimoúrovňového křížení Hlinky po Kamenomlýnský most, při přibližně hodinovém omezení budou využívat objízdnou trasu přes Veslařskou.

 „Omezení je plánováno do časového okna pro odstřel skály od 9 do 11 hodin. Jedná se o zkušební uzavírku, při které se otestuje veškeré zařízení pro uzavírání silnice při trhacích pracích. Ty jsou nezbytné pro ražbu tunelu, který budou v budoucnu využívat tramvaje,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková (ODS).

Nejen řidiči, ale také stavbaři si při sobotní uzavírce otestují postup, který budou využívat v době odstřelů skály. „Nutnost udělat popsané činnosti je příležitostí k tomu, abychom si vyzkoušeli postup při omezení dopravy v době odstřelů. K tomu dojde pomocí závorového systému, proměnného značení a uzavření tunelu Hlinky. Fungovat bude také nová světelně řízená křižovatka Kamenomlýnského mostu a Veslařské a Kamenomlýnského mostu a Žabovřeské. Díky této zkušební uzavírce můžeme udělat nezbytné práce. Navíc vyladíme případné nedostatky tak, aby při samotných odstřelech skály probíhaly pravidelné uzavírky tohoto úseku Žabovřeské co nejplynuleji,“ dodal ředitel brněnského závodu Ředitelství silnic a dálnic David Fiala.

V době uzavírky budou řidiči vedeni na objízdnou trasu. Směrem od Bystrce a Králova Pole projedou vozidla Žabovřeskou bez omezení. Poté bude doprava svedena na Kamenomlýnský most a následně na Veslařskou. Přes ni se pak dostanou směrem na Hlinky. „V opačném směru projedou lidé stejně, přes Veslařskou, Kamenomlýnský most a zpět na Žabovřeskou směrem na Bystrc či Královo Pole. Tato objízdná trasa bude fungovat také v době odstřelů skály, které začnou pravidelně pravděpodobně v červnu,“ doplnil radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl (ODS).

Veškeré informace najdou lidé na webu www.kopemezabrno.cz. Dokončení VMO Žabovřeská je v plánu na rok 2024.