fbpx
30. 05. 2023 Svátek má Ferdinand

Řidiči v sobotu v Brně neprojedou po mostním provizoriu u Tomkova náměstí

Foto:

https://kopemezabrno.cz/

 Řidiči v Brně v sobotu 20. května neprojedou po mostním provizoriu přes Svitavu u Tomkova náměstí. Kapacita této části velkého městského okruhu tak bude výrazně omezená, protože se bude jezdit pouze po mostě na hlavním silničním průtahu jedním pruhem v každém směru. Vyloučení dopravy je nutné kvůli pokračující stavbě nové části městského okruhu, uvedla v tiskové zprávě mluvčí magistrátu Anna Dudková.

Ředitelství silnic a dálnic již dva roky pracuje na stavbě mimoúrovňové křižovatky na Tomkově náměstí a na stavbě estakády přes železniční koridor, která vyústí pod Vinohrady v Rokytově ulici. Součástí je i stavba nového mostu přes řeku. Jde o další část stavby velkého městského okruhu, který má ve východní části ulevit Svatoplukově a Gajdošově ulici.

V sobotu nebude možné kvůli stavebním pracím z Karlovy ulice odbočit do Provazníkovy ulice a opačně z Provazníkovy do Karlovy. Nebude také možné po výjezdu z Husovického tunelu odbočit do Valchařské ulice a při jízdě od Židenic do Dukelské třídy.

Stavba potrvá ještě celý letošní rok a hotovo by mělo být před koncem příštího roku.

Líbí se mi

2
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT