Svůj život riskovala ve středu večer seniorka, která šla na okraji Brna potmě v tmavém oblečení podél svodidel po rychlostní silnici směrem do města. Z nebezpečné situace ji vysvobodila hlídka strážníků. Jeden z nich ji chránil vlastním tělem v úseku komunikace, kde auta sviští rychlostí až 100 kilometrů v hodině. Strážníci ženu naložili do služebního auta a odvezli domů, informoval zpravodajský portál BRŇAN mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

Měla velké štěstí, že si jí všimli strážníci

Seniorka, která šla ve středu večer potmě po silnici první třídy z ivanovického obchodního centra směrem do Králova Pole, byla pro řidiče téměř neviditelná. „V životu nebezpečné situaci měla obrovské štěstí, že ji postřehla autohlídka městské policie. Strážníci totiž v nákupní zóně jen o několik minut dříve prověřovali oznámení o člověku ležícím u čerpací stanice,“ uvedl mluvčí.

Chránil ji vlastním tělem

Když se jeho kolegové v Hradecké ulici připojovali na dvouproudou rychlostní silnici, všimli si, že u svodidel míjeli postavu v tmavém oblečení. „Okamžitě zastavili a strážník sedící na sedadle spolujezdce spěchal v reflexní vestě za ní. V úseku, kudy nákladní i osobní auta projíždějí stokilometrovou rychlostí, se ve směru jízdy postavil několik metrů před ni a chránil ji tak vlastním tělem. Do vysílačky naváděl kolegu, aby mohl se zapnutými majáky postupně opatrně nacouvat až k nim a zajistit jim více bezpečí,“ popsal vyřešení nebezpečné situace Jakub Ghanem.

Přestala se ve tmě orientovat a zabloudila

Starší dámu hned usadili do služebního auta a u benzínky si nechali vysvětlit, jak se na komunikaci určenou jen motorovým vozidlům dostala a kde bydlí. „Žena jim řekla, že jí po nákupu ujel autobus, zazmatkovala a rozhodla se dojít pěšky do Řečkovic. Navíc už po chvíli chůze se ve tmě přestala orientovat a zabloudila. Strážníci ji upozornili, že se vystavila extrémnímu riziku a že na tento typ komunikace vůbec nesmí vstupovat,“ uvedl mluvčí.

Dovezli ji až k domu

Strážníci pak seniorku odvezli pro jistotu až k jejímu vchodu a počkali, až najde klíče a odemkne si dveře. „Na rozloučenou se dočkali vřelých díků a jeden ze strážníků i spontánního valentýnského obejmutí,“ dodal Ghanem.