„Dům se šestnácti startovacími byty pro mladé rodiny a pěti byty pro tělesně hendikepované je výsledkem výborné spolupráce města Brna s městskou částí Královo Pole, jejímuž vedení tímto děkuji,“ uvedl na sociální síti náměstek primátorky Jiří Oliva (ČSSD) poté, co začátkem listopadu spolu s dalšími představiteli města a Králova Pole převzal symbolický klíč od nového objektu. Ten nahradil původní zchátralý dům.

Nepřehlédnutelná pětipodlažní budova, která opticky zapadá do charakteru této lokality, v sobě ukrývá jednadvacet bytových jednotek, komerční prostory i garážová stání. Za zmínku stojí zajímavý fakt, že místo, kde dům stojí, bylo obydlené lidmi už v době kamenné. Potvrdil to průzkum archeologů, kteří na místě v době stavby pracovali.

Královopolští radní během listopadu přidělí šestnáct startovacích bytů párům do 35 let, které měly podanou žádost o pronájem běžného obecního bytu v Králově Poli a které na jeho přidělení čekají nejdéle.

„Smlouva s nimi bude uzavřena na tři roky za cenu nájmu 110 korun měsíčně za metr čtvereční s možností prodloužení doby nájmu o další tři roky za zvyšující se cenu, aby bylo dosaženo „rotace“ mladých rodin,“ upřesnila zpravodajskému portálu BRŇAN mluvčí radnice v Králově Poli Olga Pelcová.

Pět zmíněných bezbariérových bytů bylo podle ní nabídnuto klientům nedalekého Centra Kociánka a organizaci Domov pro mne, o.s.

Výstavba polyfunkčního objektu přišla na zhruba 101 milionů korun. Stavební firma Unistav Construction a.s. zvládla dům postavit za necelé dva roky.

„Projekt financovala městská část Brno-Královo Pole ze svého rozpočtu, spolupodílelo se i statutární město Brno, a to formou transferu v hodnotě 15,6 milionů korun a rovněž zápůjčkou z Fondu bytové výstavby ve stejné výši,“ vypočítala starostka Karin Karasová (ANO).

Ačkoli dům stojí na stejném místě, změnila se jeho adresa. Vchod do polyfunkčního objektu, kde by měly být i obchodní jednotky, je nově z ulice Rybníček. Lidé by jej proto neměli hledat pod původní adresou Štefánikova 30, ale už jako Rybníček 1.