Sezóna hokejistů brněnské Komety je u konce, co bude dál?

  • Zdroj

    HC Kometa Brno, Ivo Dostál

Vyrovnanou semifinálovou bitvu ovládli Bílí Tygři z Liberce, kteří na jihu Moravy zvítězili v šestém zápase 1:3 a proměnili tak svůj postupový mečbol. Jediný gól Komety v jejím posledním utkání vstřelil šest sekund před první sirénou útočník Martin Zaťovič. Jak se nejproduktivnější hráč Brňanů ve vyřazovací části ohlíží nejen za semifinálovou sérii?

 

Jak vstřebáváte vyřazení v semifinále?

Je to těžké. Musím říct, že skončila super série. Gratuluji soupeři, protože hrál výborný hokej. Byla to vyrovnaná a fyzicky strašně náročná série. Škoda, že jsme to nezvládli.

Co v sérii s Libercem rozhodovalo?

Nevím, asi maličkosti a individuální chyby. My jsme jich bohužel udělali víc, a to rozhodlo.

Mohly rozhodnout i vaše nepovedené vstupy do utkání?

Je to tak. Druhý nebo třetí zápas po sobě jsme dostali rychle gól. Těžko se z toho zvedáme. Trvá nám deset minut dostat se do hry, to už je půl třetiny pryč.

Kompenzuje vám velká podpora fanoušků i po závěrečném hvizdu pocity z vypadnutí?

Diváci jsou super celou sezónu. Mrzí mě, že jsme to nedotáhli do finále, aby si to ještě užili. Jak říkám, byla to strašně těžká a vyrovnaná série. Postoupit mohl kdokoliv a to se povedlo jim. Nám bohužel ne.

Majitel Komety Libor Zábranský označil sérii za nejlepší v posledních třech sezónách. Souhlasíte?

Ano, je to možné. Hrálo se na šest zápasů. Chvílemi měli víc ze hry oni, chvílemi zase my. Soupeř ale zaslouženě postoupil, my jsme dělali víc individuálních chyb. To je posunulo dál.

Myslíte, že semifinále je pro letošní tým Komety stropem?

Myslím si, že to strop nebyl. Máme určitě na víc. Individuálně se z toho musíme poučit. Jdeme dál, čeká nás další sezóna. Co na to říct, musíme si z toho vzít pozitivní věci a poučit se z chyb. Někteří kluci mají kariéru teprve před sebou. Spadli jsme na zadek a teď musíme vstát. Nejde pořád jen vyhrávat tituly. S pokorou uznávám, že Liberec postoupil zaslouženě. Přeju jim, ať jsou ve finále zdraví.

Bylo frustrující skoro vždy dotahovat náskok soupeře v semifinálových zápasech?

Myslím, že je nám to jedno. Vždy jsme tak hráli všechny série v play-off. Když jsme prohrávali, tak jsme věřili, že to otočíme. Bohužel, tentokrát jsme to dvakrát neotočili. Nedá se nic dělat.

Zůstanete v Brně i další sezónu?

Smlouvu mám. Pokud nebudu vyhozený, tak snad ano. (úsměv)

S individuálními výkony jste spokojený? Bodově se vám dařilo…

To sice ano, ale je to hokej. Nejsem tenista, takže je to úplně jedno. Myslím, že to tak cítí každý. Je sice super, když dá někdo góly a body. Zahřeje to na duši, ale nejsme na tenise, nevyhraju žádný grandslam. Já jsem chtěl vyhrát pohár s týmem a ten nemáme, takže nějaké moje statistiky jdou úplně mimo mě.

Změní se léto, když jste tentokrát nevyhráli?

Teď nevím, jestli bude aspoň trochu volnější. (smích) Zklamání bude určitě nějakou dobu trvat, ale o to víc času budeme mít na přípravu na další sezónu. Abychom kvalitně potrénovali a v nové sezóně do toho vletěli.

Budete mít po této sezóně větší hlad po úspěchu?

Určitě. Víme, jak to chutná a kolik to stojí v play-off sil. Začneme zase od začátku s pokorou, prokoušeme se do play-off a pak uvidíme, co se bude dít. Musíme si z prohry brát to pozitivní a získávat z těchto zápasů zkušenosti.

Chyběli vám letos hokejisté jako Jakub Krejčík, Hynek Zohorna a Martin Nečas?

Neči je v Americe, další dva ve finské lize a nároďáku. Takoví hráči chybí. Bohužel se je nepodařilo nahradit úplně dostatečně. Jestli nám to prohrálo sérii? Je to možné, ale měli jsme tu jiné hráče. Mohli jsme to zlomit sami, ale bohužel. Liberec byl lepší.

Na čem se dá stavět? Jsou to třeba tři mladí, kteří hráli v play-off?

Pro ně to musí být obrovská zkušenost. Když zažívají pocity play-off a vyhecované zápasy, tak to pro ně musí být paráda. Musí je to posunout a motivovat dál, aby přes léto pracovali a snažili se. Šanci pak dostanou. Nezklamali, byli výborní. Musím říct, že hráli fantasticky. Doufám, že jim to vydrží, budou na sobě pracovat a příští rok nám pomůžou.

Projevila se absence druhého centra Jana Hrušky?

Naštěstí to bylo naše jediné zranění. Na druhou stranu ale docela důležité. Samozřejmě, že takový hráč chybí. Bylo to znát, ale myslím, že jsme se ho snažili nahradit. Zápasy byly o gól, jen v Liberci jsme prohráli 5:2. Štěstí bylo občas u nich, jindy zase na naší straně. Bylo to strašně vyrovnané.

Prohráli jste spoustu vhazování a museli bojovat o puk. Chyběly vám pak síly?

To jsme si říkali. Samozřejmě, že to bere sílu. Když vhazování od začátku nejde a pořád bojujeme o puk, tak to nikdy nepotěší. Je to prostě hokej, byli v tom lepší.

Hrálo se na ledě férově?

Já myslím, že to bylo super. Občas se sice hrálo na hraně, ale nebyly tam žádné zákeřnosti. Bylo to v úplně v pohodě.