fbpx
23. 03. 2023 Dnes má svátek Ivona

Silnice z Adamova na Bílovice je v havarijním stavu, musí být co nejdříve uzavřena

road-work-g3c69b3e73-1920

Foto:

ilustrační (Pixabay)

Krajská silnice II/374 z Adamova na Bílovice je v havarijním stav a v nejbližších dnech bude uzavřena. Řidiče čeká změna dopravního řešení, zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala hejtmanova mluvčí Alena Knotková.

Mezi Brnem a Adamovem právě probíhá rekonstrukce a v úseku je výluka, veškerá železniční doprava je tak zcela vyloučena a je zajištěna náhradní autobusovou přepravou z Brna od železniční stanice Brno Lesná po železniční stanici Adamov. Veškerá doprava, včetně staveništní, tedy těžké techniky, se tak pohybuje po silnici II/374.

Silnice je momentálně značně využívaná, a to jak náhradní autobusovou dopravou při výluce trati s četností 12 autobusů/hodinu, tak velmi výrazně i pro provoz stavby, kdy staveništní doprava je vyšší, než se předpokládalo. Na zhoršující se stav přitom několikrát poukazovala Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje.

 Po třech měsících této vlakové výluky tak došlo k velmi výraznému zhoršení technického stavu vozovky. Přepravní vytíženost zvyšuje otřesy a vibrace, které působí na silniční těleso, opěrné stěny podél koryta řeky a na výrazně zvětralou skálu.

 „V rámci pochůzkové kontroly jsme zjistili, že současný stav komunikace je výrazně horší, tedy i nebezpečnější, než tomu bylo v úvodu října loňského roku. Na vozovce jsme identifikovali síťové trhliny, velké poklesy krajnice směrem k řece, které doprovázejí podélné trhliny. Navíc řeka Svitava eroduje břehy, které přímo navazují na komunikaci. Výsledkem odborného posudku je doporučení o okamžitém uzavření tohoto úseku,“ uvedl ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Roman Hanák, který dále dodal, že bude ještě nutný inženýrsko-geologický průzkum silnice, včetně přilehlých skalních svahů, na který naváže projekt sanace.

Z výše uvedených důvodů proto dojde od 12.3.2022 ke změně v organizaci náhradní dopravy.

„Pro komfortní zajištění dopravy mezi Adamovem a Brnem bude zřízena nová linka xS2D, která vyjede ze zastávky Adamov, žel. st. a zastaví na zastávce Adamov, žel. zast. Dále pojede bez zastavení přes Křtiny a Ochoz u Brna na zastávku Brno, Dělnický dům s možností přestupu směr Slatina a bude ukončena na Hlavním nádraží,“ doplnil ředitel společnosti KORDIS JMK Jiří Horský.

Více informací o změnách v organizaci náhradní dopravy uvede společnost KORDIS v tiskové zprávě a budou k dispozici i na webových stránkách organizace.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT