Projekt rekonstrukce školního bazénu, do něhož se vejde maximálně čtyřicet lidí, začala komínská radnice připravovat před čtyřmi lety a nyní se dočkal úspěšného konce.

„Nebylo to jednoduché, protože bylo nutné, aby se na zpracování projektu podílely firmy, které mají s bazénovými technologiemi zkušenosti, a těch není mnoho,“ upřesnila starostka městské části Milada Blatná.

Rekonstrukci podle ní zdrželo i to, že se soutěž na opravy bazénu musela kvůli malému zájmu stavebních firem opakovat. „Navíc se muselo dodatečně řešit oddělení kanalizační sítě. Voda z bazénu byla totiž svedena do společné kanalizace s dešťovkou,“ vysvětlila na webu brněnského Komína starostka.

Za zpracování studie a projektu zaplatila radnice 1,4 miliónu korun. Samotná rekonstrukce pak přišla město Brno na zhruba 22 milionů korun. Pásku při slavnostním otevření opraveného bazénu tak vedle starostky stříhala i primátorka Markéta Vaňková (ODS) s náměstky Petrem Hladíkem (KDU-ČSL) a Jiřím Olivou (ČSSD) a radními Jaroslavem Suchým (KDU-ČSL) a Davidem Grundem (ODS).

Bazén, který má čtyři dráhy a je hluboký od 120 do 160 centimetrů, budou nyní přes léto pracovníci radnice a odborníci sledovat a důsledně kontrolovat, aby se vychytaly všechny chyby, protože od září se do něj podle starostky vrátí výuka plavání.

„Samotná rekonstrukce a výměna technologie přinese energetické úspory ve formě snížení spotřeby teplé vody. Tím ale úsilí ve snižování energetické náročnosti školy jako celku nekončí. Už v červenci začne na škole rekonstrukce kotelny, při níž stavbaři vymění původní kotle za nové kondenzační,“ dodala Milada Blatná.

Systém ohřevu vody odborníci podle ní vyřešili jako otevřený, připravený na budoucí možnou instalaci tepelného čerpadla pro ohřev bazénové vody. V budoucnu pak vedení radnice zvažuje umístění fotovoltaické elektrárny na střechách školy s tím, že nevyužitá elektrická energie by se přesměrovala do zásobníků teplé vody.