Avizovaná generálka na play off Brnu naprosto nevyšla. V zápase proti Pardubicím se sice domácí dostali po utěšeném blafáku Holíka, kterému přihrával Mueller, do vedení 1:0. To však bylo, bohužel, od brněnského celku v nedělním duelu všechno. Východočeši byli po většinu utkání lepším celkem a naprosto zaslouženě porazili Kometu 5:2. A kromě chaotické hry v obranném pásmu, naprosté absenci tlaku do soupeřovy brány a individuálním chybám k tomuto výsledku přispěla také nedisciplinovanost. Tři z pěti vstřelných branek daly Pardubice v přesilovkách.

Pardubice s několika juniory v sestavě v první minutě vlétly na domácí s velkou chutí a za první minutu se Kometa vpodstatě nedostala z obranného pásma. Posléze se však začali domácí dostávat do tempa a hra se více méně odehrávala bez nějakých velkých šancí na jedné či druhé straně. Až v osmé minutě předvídavostí a důrazem v útočném pásmu Mueller vybojoval puk, ten nahrál Holíkovi a brněnský excelentní nahrávač tentokrát prokázal i své střelecké kvality –  objel obránce i Barulina v pardubické bráně a elegantně zasunul puk vedle tyče. Málokdo tušil, že to v nedělním hokejovém podvečeru byla jedna z posledních brněnských radostí.

V sedmnácté minutě si nejprve nanečisto vyzkoušel  nájezd na brněnského gólmana Klimeše Matěj Blümel. Ten jej sice vychytal, ale za několik sekund si po další chbě brněnské defenzívy pardubický mladík tváří v tvář brněnskému gólmanovi poradil. Střelou na vzdálenější tyč vyrovnal na 1:1. Tímto skóre skončila první třetina.

Pokud si brněnští fandové mysleli, že do druhé třetiny nastoupí Kometa s nějakým náporem, byli asi hodně rozčarováni. Pardubice byly důraznější a lepší a vybojovaly si přesilovku, ve které se trefil Marek 'Daloga a dostal východočechy do vedení.

Hned vzápětí fauloval Mueller a Pardubice měly opět výhodu přesilové hry. Tu dokázaly využít velice rychle  – po Paulovičově přesné přihrávce prostřelil Klimeše Roman. Kometa musela dotahovat dvoubrankové manko, nepřesnosti, nedůraz a totální absence střelby však nenabízeli žádné příležitosti. Naopak to byli Pardubičtí, kteří několikrát zahrozili. Až v 37. minutě se domácí dočkali. V přesilové hře, která jen dokumentovala herní nepohodu Brna, se nakonec Kometa dočkala snížení. Po nahození Krále tečoval před Barulinem puk Šoustal a dal tak moravskému týmu naději na zvrat v utkání. To by ovšem nesmělo ještě na konci druhé třetiny přijít vyloučení Dávida Bondry a další přesilovkový gól Pardubic. Své bývalé spoluhráče tentokrát vyškolil Luboš Horký. Ten i přes hákování Kučerříka skóroval, a tak Kometa nejen, že po čtvrté inkasovala, ale nadále musela hrát pouze se čtveřicí hráčů v poli, i na přelomu druhé a třetí třetiny.

Závěrečná třetina začala tedy přesilovkou východočechů. Tu se Brnu sice podařilo ubránit, nadále však veškerá snaha o domácí úspěch troskotala na nepřesnostech, nedůrazu a dobřé hře Pardubic. Zmar Komety dokumentoval nájezd Horkého v přesilovce domácích. Kmenový hráč Brna sice druhou branku nepřidal, ale dále se velké příležitosti odehrávaly pohříchu jen před Klimešovou bránou. Nájezdy Pochobradského a Kosticyna sice Klimeš ještě vychytal, na parádní akci juniora Formánka, pro kterého to byla první extraligová trefa, však již nestačil.

Kometa se ani ve zbytku zápasu nedokázala vzepnout k nějakému tlaku. Naopak, Klimeš ještě musel řešit několik ošemetných situací před svojí bránou. Výsledek už se nezměnil a tak po prohře 2:5 se Kometa musí připravit na středeční první zápas předkola play off proti Vítkovicím. Výkon brněnského celku z posledních dvou zápasů ovšem mnoho optimismu fandům asi nepřináší. Snad se tedy ukáže, že Kometa je jiným celkem v základní části a jiným ve vyřazovacích soubojích. Nezbývá, než věřit v další zázračnou proměnu a genialitu Libora Zábranského.