Město chce vybudovat nový chodník v Langrové ulici v brněnské Slatině, proto, aby mohl být realizován, museli dát radní souhlas s nabytím pozemku. Pokud odkup pozemku, který je v soukromém vlastnictví, schválí i zastupitelstvo, bude město moci realizovat projekt Ulice Langrova – Bezpečná cesta do škol. V tiskové zprávě o tom informoval náměstek brněnské primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).

„Plánujeme v ulici Langrova vybudovat nový chodník, který se napojí na stávající. Součástí projektu je i úprava existujícího přechodu pro chodce, který vede přes Langrovu nedaleko křižovatky s Tilhonovou. Zahájení prací předpokládáme v období 2021–2022,“ uvedl Hladík.

Stavba je součástí projektu Bezpečná cesta do škol. Jeho cílem je pomoci zajistit žákům a studentům co nejbezpečnější příchod do školských zařízení. „Zamýšlenou stavbou je částečně dotčen i pozemek, který je v soukromém vlastnictví. Majitelé souhlasili se zněním kupní smlouvy, která předpokládá, že město za 2 metry čtvereční uhradí 4 tisíce korun. Tuto kupní smlouvu nyní musí schválit ještě zastupitelstvo. Dále je v řešení 37 m2 pozemků od SVJ a 24 m2 od dalších fyzických osob. I tyto pozemky jsou pro stavbu chodníku nezbytné. Po dokončení výkupů pozemků bude požádáno o stavební povolení. Poté bude možné začít s budováním nového chodníku, který poskytne nejen dětem bezpečný prostor pro procházení,“ řekl radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).