Ambicí dramatičky Simony Petrů nebylo napsat životopis či historicky věrné dokumentární divadlo. Spíše se prostřednictvím skutečné postavy snaží postihnout obecnější témata českých dějin a vyvolat dialog.

"Chci téma otevřít, říct, co si o něm myslím já a jen pobídnout ostatní, jestli by nestálo za to se na chvíli zamyslet," uvedla Petrů. Čáslavskou vidí jako postavu antických rozměrů, která vynikala schopností obětovat se pro národ a ideály.

Hlavní roli dostala Gabriela Štefanová, která patří k pohybově nadaným herečkám, věnovala se vzdušné akrobacii. Podle Štefanové ale divadelníkům nejde o vnějškovou podobu či způsob provedení cviků. Snažila se spíše ztvárnit vnitřní esenci, duši postavy. "Vše, co dělala, dělala s ryzí upřímností a ryzím srdcem," řekla Štefanová o Čáslavské, která v životě zažila absolutní vrcholy i pády.

Po slavných vítězstvích patřila sportovní gymnastka a sedminásobná olympijská šampionka k nejobdivovanějším osobnostem planety, pár měsíců poté byla komunistickým režimem prohlášena za nepřítele lidu a nemohla sehnat práci. Po listopadu 1989 prožila rodinnou tragédii – její syn v potyčce těžce zranil svého otce a bývalého muže Čáslavské, který později zraněním podlehl. Trvalo dlouho, než se Čáslavská vrátila do veřejného života. Zemřela v roce 2016 na rakovinu.

Inscenace sleduje Čáslavskou od jejích začátků s gymnastikou do chvíle, kdy povstala z depresí po rodinné tragédii. O lístky je podle divadelníků značný zájem.