Dovolání směřovalo proti rozhodnutím Obvodního soudu pro Prahu 2 a Městského soudu v Praze, která Kadlecovi přinesla trest osm měsíců vězení s podmíněným odkladem na 1,5 roku.

"Podaný opravný prostředek byl odmítnut," stojí v justiční databázi InfoSoud. Nejvyšší soud rozhodl v prvních dnech letošního roku, usnesení zatím nezveřejnil s ohledem na nutnost doručování účastníkům řízení.

Kadlec se kromě havárie v Nuslích zpovídal u soudu ještě z nabourání 24 aut na Vinohradech, za což dostal souhrnný trest 20 měsíců vězení se čtyřletým podmínečným odkladem a zákaz řízení na čtyři roky.

Nejvyšší soud se ale podle dostupných informací zabýval jen trestem za nehodou v Nuslích, kde Kadlec v březnu 2015 naboural dvě auta. Při projednávání kauzy trval na tom, že ráno před před nehodou nepil alkohol, a že se tedy nedopustil ohrožení pod vlivem návykové látky. Podle verdiktu se ale podařilo vliv alkoholu jasně prokázat.

Kadlec dopoledne 10. března 2015 neubrzdil na náměstí Bratří Synků svůj jeep a narazil do auta ženy, která před ním zastavila, aby dala přednost chodcům na přechodu. Poté ve snaze odjet naboural ještě auto asistenční služby. Přivolaná hlídka mu naměřila 1,48 promile v dechu. Odběr krve po převozu k lékaři odmítl, protože lékař ho prý urazil.

Po nehodě v Nuslích byl Kadlec nejprve postaven mimo službu a odvolán z funkce na policejní akademii. Po událostech na Vinohradech, na které se Kadlec podle svých slov nepamatuje, ho tehdejší ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) propustil ze služebního poměru.

Za další nehodu na křižovatce Korunní a Budečské ulice magistrát Kadlecovi v přestupkovém řízení uložil pokutu a zákaz řízení.