Soupeřem Komety ve čtvrtfinále play off bude Sparta

Asi žádný jiný soupeř pro play off v Brně nevzbudí větší ohlas, než Sparta Praha. Výkony Brna na konci dlouhodobé části byly hodně špatné. Dokáže tento tradiční (a co se týče úspěšnosti, i oblíbený) soupeř v Kometě probudit ten správný drive?

  • Foto

    ilustrační/HC Kometa

Je dobojováno, základní část dospěla do svého cíle. Kometa v posledním kole hostila zachraňující se Pardubice a po nepříliš povedeném výkonu doma opět prohrála. . Ty otevřely skóre v závěru první třetiny Poulíčkem. Vyrovnat se přes několik slibných šancí Brňanům nepodařilo. Naopak definitivu výsledku a potvrzení extraligové příslušnosti učinil v závěru gólem do prázdné brány pardubický kapitán Rolinek. Hráčem zápasu domácího týmu byl vyhlášen sedmnáctiletý Stanislav Svozil.

Poslední zápas základní části zhodnotil trenér Kamil Pokorný: "Musím utkání hodnotit stejně jako s Kladnem. Jsou to soupeři, kteří urputně bojují, hrají agresivně, jsou organizovaní, hrají parádně do defenzivy. Vůbec jsme se proti nim neprosadili, jen mladý Svozil měl dnes dvě velké šance. To je strašně málo a vůbec jsme nebyli ochotní jít do soubojů, abychom je uhráli. Tlačili jsme se po první gólu, který jsme dostali v přečíslení, do útoku, ale tam se musíte udržet na kotouči, což se nám vůbec nedařilo. Máme deset dnů na to, aby se to v hráčích trochu zlomilo, musíme potrénovat, vyčistit hlavu a začít úplně jinak. Tento výkon byl tristní."

Výsledky posledního kola určily s konečnou platností soupeře pro předkolo i čtvrtfinálové soupeře play off. A na Kometu opět čeká pražská Sparta.

Dalo by se říci, že souboje mezi Kometou a Spartou v play-off se stávají tradicí a patří k tomu nejlepšímu, co extraliga nabízí. Velcí rivalové se za posledních osm let potkají již počtvrté. A zatím si Brňané pokaždé dokázali s tímto soupeřem poradit. Konkrétně 4:2, 4:3 a v předposlední mistrovské sezóně dokonce 4:0. 

Čtvrtfinále play off:

Pondělí 16. března ČF1: HC Sparta Praha – HC Kometa Brno 19:00

Úterý 17. března ČF2: HC Sparta Praha – HC Kometa Brno 19:00

Pátek 20. března ČF3: HC Kometa Brno – HC Sparta Praha 18:00

Sobota 21. března ČF4: HC Kometa Brno – HC Sparta Praha 17:00

Úterý 24. března ČF5: HC Sparta Praha – HC Kometa Brno

Čtvrtek 26. března ČF6: HC Kometa Brno – HC Sparta Praha 

Sobota 28. března ČF7: HC Sparta Praha – HC Kometa Brno