Přesilovky v první třetině a velký tlak Komety Brno – to byl slibný začátek zápasu. Kometa z něj však vytěžila jediný gól, kdy jednu z přesilovek dokázal proměnit Martin Nečas. Za stavu 1:0 se šlo do kabin a… z nich se vrátila jiná Kometa.

Hned vúvodu druhého dějství při přesilovce Plzně vyrovnal Kratěna. I po té sice měla Kometa šance, ovšem jejich proměňování, nebo spíš neproměňování, bylo hlavním znakem hry Brněnského celku. A když se přidaly individuální chyby, trestala Plzeň. V 31. minutě se Krejčík nechal jako žáček obehrát před vlastním gólmanem a Kodýtek vstřelil druhou branku Plzně. Další rána přišla za dvě minuty – se střelou Čerešňáka si brněnský gólman poradil, na dorážku nikým neatakovaného Davida Stacha už však nestačil. Zoufalství brněnské obrany bylo dokonáno o tři minuty později – nenápadnou střelu Stacha pustil Langhammer za svoje záda a Plzeň už vedla o tři góly.

V kabině o druhé pauze nejspíš proběhla malá bouře, protože třetí třetinu měl ve své režii opět domácí tým. Přesilovku v jejím úvodu Kometa sice ještě nevyužila, hned po jejím skončení však Mallet po parádní přihrávce Holíka snížil. Když za dvě minuty se v trmě-vrmě před plzeňskou bránou nejlépe zorientova Štencel, bylo už to jen o gól: 3:4. Trenér Plně Martin Straka na to reagoval time outem, ale tlak Komety pokračoval. Zaťovič pálil do tyče, vzápětí Martin Dočekal propálil Svobodu a bylo vyrovnáno! Do konce třetiny se ještě zrodilo několik šancí na obou stranách, žádná z nich už gólem neskončila a šlo se do prodloužení. To proběhlo v relativním poklidu a tak přišly na řadu samostatné nájezdy.

V nich za Brno uspěli Mallet a Haščák, soupeř však měl tři úspěšné exekutory – rozhodující nájezd proměnil Kratěna a Plzeň si tak po výhře 5:4 na SN z Brna veze dva body a jistotu prvního místa po základní části. Kometa zůstává na pátém místě dva body za Vítkovicemi.