Bývalý brněnský fotbalista Petr Švancara obrátil! Ještě v půlce března tvrdil, že zvažuje žalobu na vedení města kvůli plánům na zbourání stadionu za Lužánkami, protože ho politici zklamali. Nyní se však s primátorkou a radními dohodl na společném postupu a konzultacích, které přispějí k rozvoji brněnského fotbalu a využití stadionu za Lužánkami. Ten by si mohl od města pronajmout.

Budou hledat způsob využití stadionu

„Obavy města Brna o bezpečnost návštěvníků fotbalového stadionu za Lužánkami chápu. Vítám, že se jeho vedení rozhodlo nynější stav urychleně řešit a hledat způsob, jak prostor i nadále využívat. Rád jsem také přijal pozvání, abych se zapojil do jednání o řešení budoucnosti stadionu,“ řekl Petr Švancara.

Nový statický posudek na chátrající stadion

Brněnští radní minulý týden schválili zpracování statického posouzení fotbalového stadionu za Lužánkami včetně všech konstrukcí. „Posudek má být hotov do tří měsíců a vyplyne z něj mimo jiné i to, jestli, za jakých omezení či s jakými nutnými úpravami je možné stadion dočasně využívat. Pokud by to bylo možné, budeme s Petrem Švancarou jednat o tom, že by si stadion pronajal a postaral se o jeho využití stejně jako v minulých letech,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková (ODS).

Švancarův projekt Dejme za Lužánkami Š(v)ANCI mladým je prý nerealizovatelný

Jak již zpravodajský portál BRŇAN informoval, Švancara loni v participativním rozpočtu Dáme na vás uspěl s projektem Dejme za Lužánkami Š(v)ANCI mladým. Projekt se však podle představitelů města ukazuje z důvodu právních překážek zřejmě jako nerealizovatelný. Město proto urychlilo přípravy rozšíření fotbalového centra v Brněnských Ivanovicích. „Měla by zde vzniknout dvě nová hřiště s přírodní trávou, jedno bude standardní hrací a druhé menší, tréninkové. Stavební povolení bychom měli získat ještě letos, hotovo by mělo být v roce 2024,“ sdělil radní pro oblast sportu Tomáš Aberl (TOP 09).

Peníze určené pro Švancarův projekt fotbalu zůstanou

Peníze určené pro původní projekt z Dáme na vás však podle radního pro participaci Filipa Chvátala (KDU-ČSL) zůstanou vyčleněné buď pro stadion za Lužánkami nebo jiné fotbalové aktivity. „Nyní musíme najít shodu s navrhovatelem tak, aby mohly tréninky mládeže začít co nejdříve. A pokud to nepůjde zde, tak na jiném místě,“ doplnil Filip Chvátal.