Kromě upomínkových předmětů z kolekce #PřipravBrno centrum také přichystalo nové designové kousky s tematikou zakladatele genetiky G. J. Mendela, které ocení nejen turisté, ale i Brňané.

Kolekce #PřipravBrno vznikla ve spolupráci s magistrátním odborem životního prostředí a Veřejnou zelení města Brna. Prodej originálních dárků přitom už vynesl přes sto tisíc korun.

„Díky těmto prostředkům se například udělala půdní injektáž u jasanu u hradu Špilberk a u jírovců v přilehlém parku nebo mikroinjektáž vybraných stromů v tomtéž parku a také v Lužánkách,” vypočítal v tiskové zprávě ředitel Veřejné zeleně Jozef Kasala.

Kolekci zahrnující víno, praženou kávu, čokoládu, skleněnou láhev, nerezovou termosku nebo látkové a síťové sáčky rozšíří další tři dárky.

Svíčky od rodinné značky Veynero ručně vyrábějí s láskou na jihu Moravy. Každá vzniká ze sójového vosku, je šetrná k lidem i přírodě a nevylučuje toxické látky.

Kovové kelímky značky NEREZ.TO mění kulturu pití z plastových kelímků na ocelové číše. Ocel je přirozeně antibakteriální, nehrozí okousání nebo škrábance, ve kterých by se mohlo něco usazovat.

A výrobky dílny V růžovém sadu se v regionu vyrábí s úctou k řemeslu, s vtipem, s lidmi s mentálním postižením, s radostí, s autismem, s kreativitou a originalitou. Zájemci si můžou koupit dřevěné, ručně opracované svícny.

„K 200. výročí narození Mendela jsme graficky pracovali s motivy hrachoviny a včel, protože kromě genetiky se Mendel vášnivě zabýval i včelařstvím. Dělá nám radost zapojit menší rodinné firmy z okolí Brna a podpořit jejich podnikání. Navíc se jedná o krásné předměty s příběhem, které vám nebudou jen tak ležet na polici,” uvedla ředitelka TIC Brno Jana Janulíková,

Porcelán s motivy hrachu a včel navrhla ilustrátorka Kamila Rokytová, podobné ilustrace se objevují také na kroužkovém zápisníku od firmy Peas in heart a na omyvatelném ubrousku s včelím voskem vyráběném firmou Božan balič.

„Svůj vlastní hrášek si můžete vypěstovat a pak i sníst v kelímku Tvoje farma, která nabízí sadbu z kontrolovaného organického zemědělství pro pěstování klíčků,“ upřesnila mluvčí TIC Brno Adéla Nováková.

Poslední prázdninovou novinkou bude kolekce suvenýrů k otevření nové multimediální expozice ve Sklepě pod Novou radnicí, která je připravovaná v průběhu léta. Ohnivý kůň a drak je nejen název expozice, ale také hlavní motiv suvenýrů.

V ilustracích Veroniky Vlkové ožijí brněnské legendy a pověsti a těšit se můžete na čerty, vodníky, duchy a strašidla zobrazené na pexesu, magnetických plackách, přívěscích, puzzle nebo polštářcích.