Topná sezona v Brně dnes začala, nový ceník zveřejní teplárny v říjnu

  • Foto

    ilustrační (Pixabay)

Poprvé od začátku května se v bytech i firmách v Brně rozehřály radiátory napojené na centrální vytápění Tepláren Brno. Firma o zahájení topné sezony informovala v tiskové zprávě. Kolik lidé za teplo zaplatí, zatím není jisté, městská společnost zveřejňuje nový ceník vždy v polovině října. Topení začalo hřát o den dřív než loni, zahájení topné sezony v polovině září odpovídá dlouhodobým průměrům.

"Letošní sezona bude mimořádná vzhledem k energetické krizi, s kterou se potýká nejen celá Česká republika, ale i Evropa. Přesto bych chtěl naše zákazníky ujistit, že děláme vše pro to, aby naše dodávky tepla byly spolehlivé. Připravujeme naše velké zdroje i lokální kotelny, aby v případě nedostatku plynu mohly využít k výrobě tepla lehké topné oleje," uvedl generální ředitel tepláren Petr Fajmon.

Topná sezona trvá od září do května. Teplárny začínají s dodávkami tepla, jestliže dva po sobě jdoucí dny klesne průměrná denní teplota pod 13 stupňů Celsia a další den se nečeká vzestup teplot.

Cena tepla v Brně se dlouho prakticky nezvyšovala, růst ceny v roce 2019 pro odběratele vyrovnal pokles DPH. Loni na podzim ale kvůli rostoucím cenám vstupů teplárny zvýšily cenu pro domácnosti o čtvrtinu na 784 korun za gigajoule včetně DPH. Ceníky teplárna zveřejňuje vždy v polovině října, platit začíná v listopadu.

Zdroj: 
čtk