V úvodu utkání se hra na umělé trávě přelévala z jedné strany na druhou a první větší šanci Brňanů spálil v 5. minutě útočník Jan Silný. O devět minut později po centru do jihlavské šestnáctky zvonila branková konstrukce Vejmolovy svatyně.

Tlak domácích otupili hosté z Vysočiny v 21. minutě dvěma rohy, z nichž ale nic nevytěžili. Líšeň udeřila po dvou rozích ve 24. minutě, kdy Reteno vrátil míč do vápna a Silný otevřel skóre zápasu. A vzápětí mohl vedení 1:0 navýšit, ale jihlavský gólman jeho tutovku zmařil. Líšeňští se do útoku hnali hlavně po pravé straně, kde řádil právě Reteno s Putyerou. „Reteno se vrátil po roce, dlouho trénoval a hrál až v přípravě se Zlínem. Putyeru jsme dnes zkoušeli ve čtvrtém zápasu a odehrál to velmi kvalitně,“ uvedl pro zpravodajský web Brňan trenér Líšně Milan Valachovič. Podle něj byl první poločas lepší než druhá půle. „Byly tam už věci, které chceme vidět v mistrovských zápasech. A ukázalo se, že zatím máme větší kvalitu ve hře dozadu než dopředu,“ míní Valachovič, kterého zvlášť mrzely nedotažené rychlé brejky jeho svěřenců.

Ve druhém poločasu poslal do hry hned osm střídajících hráčů, kteří na podzim nastupovali v druholigových utkáních. Také Jihlava vystřídala několik borců, kteří její hru oživili a z převahy vytěžili v 78. minutě penaltu. Selnar ji však neproměnil – gólman Veselý totiž směr jeho rány k levé tyči vystihl. „Vyrobili jsme zbytečnou penaltu, soupeř byl ve druhé půli lepší,“ poznamenal kouč domácích. O sedm minut později se však jihlavskému Wilsonovi podařilo po chybě líšeňské obrany vyrovnat na konečných 1:1, když tři minuty před závěrečným hvizdem zlikvidoval další gólovou šanci hostů gólman Veselý.

„Je to škoda, měli jsme ten zápas dohrát do vítězného konce. V přípravě jsme totiž zatím s prvoligovými soupeři výsledkově úplně nepropadli. Je to ale výchovný moment do dalších utkání, abychom věděli, na co si dát pozor,“ dodal Milan Valachovič.