„Ten areál tady je velký a potřeba nových hal byla již dlouhodobá. Město Brno do realizace vložilo necelých 10 milionů korun a já jsem moc rád, že celá akce proběhla během letních měsíců a dnes jsou už haly naplno využívány. Podtrhl bych, že jejich velkou výhodou je, že se haly v létě nebudou muset vyfukovat, tak jak tomu bylo v minulosti,“ popsal náměstek brněnské primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).

Obě haly jsou v rozměrech 43,2 x 24m, s výškou 9,7 m.  Základní vnitřní plachta je z PVC světlonepropustného materiálu a její životnost je odhadována na 30 let. Přitom na severní straně jsou vloženy dva světlopropustné pásy, které umožňují, aby se přes den v halách sportovalo bez nutného posvěcování. Tepelně izolační vlastnosti zajišťuje bublinková fólie , v rámci projektu bylo instalováno nové osvětlení a technologie dmychadel.

„Tady na těch místech dvě haly byly od 90. let, bohužel ve velmi špatném stavu a téměř spadly. Dnes jde o jedny z nejmodernějších sportovních hal v Brně a já jsem rád, že tu najdou využití jak žáci sousedící školy, tak široká veřejnost, která sem bude mít přístup v podvečerních hodinách,“ dodal starosta MČ Brno-sever Martin Maleček (Hnutí SOL).