Přesně ve 14:00 hodin se otevřely volební místnosti a zájem je zatím poměrně vlažný. Primátor Brna a lídr hnutí ANO Petr Vokřál si myslí, že se do brněnského zastupitelstva dostane po volbách maximálně sedm uskupení. Někteří voliči mají ale ve volebních lístcích poměrně zmatek a řada z nich tápe v tom, jak vlastně volit. „Jsou to plachty jako blázen. Navíc na to člověk ani pořádně nevidí, prý jen ten růžový proužek je tím, co mi má napovědět, že jde o volbu na magistrát. V mém věku se v tom už úplně neorientuji,“ uvedla seniorka Marie Lorencová z Brna-středu.

Nejvíce, 33,6%, lidí přišlo k volbám v Úsuší na Brněnsku, v Ochozi u Brna s účastí 27,7% a v Kadově na Znojemsku, kde odvolilo do půl páté 25,89% obyvatel. Nejmenší  účast 4,17% byla v Džbánicích na Znojemsku a 4,4% v Běhařovice-Stupešicích na Znojemsku.

V Jihomoravském kraji se účast hodinu před uzavřením volebních místností pohybovala nad 35 procenty. Největší účast zaznamenala volební komise v obci Běleč na Brněnsku, kam přišlo 68,3 procenta lidí. Naopak nejméně voličů, jen 14,7 procenta, zavítalo k volební urně v Jevišovce na Břeclavsku. Brno hlásilo přibližně třicetiprocentní účast.