fbpx
23. 03. 2023 Dnes má svátek Ivona

V Brně má vzniknout hokejová akademie, miliony přispěje město i kraj

kometazug2018chltop-foto-michal-eger

Foto:

Michal Eger - archiv HC Kometa Brno

V Brně má při hokejové Kometě vzniknout hokejová akademie, do které by město každý rok přispělo 2,5 milionu korun. Novinářům to dnes řekla primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS). Až dvěma miliony ročně by podle hejtmana Jana Grolicha (KDU-ČSL) přispěl kraj. Podobné akademie fungují i v jiných městech, podle radního pro sport Jaroslava Suchého (KDU-ČSL) by mohla v Brně začít fungovat letos. Cílem akademie je vytvořit mladým hráčům co nejlepší podmínky pro trénink, který mohou skloubit se studiem a stravou. V Brně už funguje obdobná fotbalová akademie.

Radní dnes odsouhlasili memorandum mezi Českým svazem ledního hokeje, hokejovou Kometou Group Brno, krajem a městem. Schválit to ještě musí zastupitelé. "Podpora je zaměřená na projekt Akademie Českého hokeje, jehož nositelem je Český svaz ledního hokeje. Pro udělení statusu Akademie Českého hokeje musí kluby splnit náročná kritéria týkající se zázemí mládežnických týmů, kvalitního stravování, partnerské střední školy, partnerského evropského klubu a podobně," uvedla Vaňková. Dodala, že město chce, aby v Brně vyrůstali špičkoví hokejisté.

Město by mělo ročně spolek podporovat maximálně 2,5 milionu korun. "Budou sloužit na úhradu nákladů spojených s pronájmem sportovišť, například hokejové haly nebo tělocvičny. Hokej patří mezi hlavní sportovní odvětví. Podobné memorandum funguje v rámci podpory fotbalu. Věřím, že tento krok povede k vytvoření moderní hokejové akademie, která bude fungovat za podpory svazu, města a kraje," uvedl primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL).

Dvěma miliony by mohl přispět i kraj. "Po výsledcích na olympiádě to vidíme ještě víc než předtím, že český hokej potřebuje podporu mladých talentů," řekl hejtman Grolich. Poukázal tak na vyřazení českých hokejistů ještě před čtvrtfinálovými boji na olympiádě, což je jeden z nejhorších výsledků poslední doby.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT