Hala za 785 milionů včetně DPH nabídne místa pro asi 2200 diváků a 170 parkovacích míst. Atletická hala na jižní Moravě chybí.

Radní schválili změny u veřejné zakázky, díky kterým bude možné vytvořit u haly 170 parkovacích míst namísto původních 48. "Těší mě, že se nám podařilo rozšířit parkovací místa u haly tak, aby jejich počet více odpovídal divácké kapacitě sportoviště," uvedl náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).

Podle Grunda lze očekávat zahájení stavby v květnu příštího roku. Hala mezi ulicemi Netroufalky a Bítešská naproti Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně by měla být hotova ve druhé polovině roku 2021. "V současné době je plnění zhotovitele ve fázi zpracování dokumentace," dodal Grund.

U atletické haly to bylo poprvé, kdy Brno hledalo stavební firmu podle takzvané Žluté knihy. Znamená to, že vítěz výběrového řízení obstarává všechny stupně projektové dokumentace a potom halu i postaví. Soutěž vyhrálo sdružení firem Imos Brno, Hochtief cz a Sport Construction. Hala bude třípodlažní objekt s jedním podzemním a dvěma nadzemními podlažími. Bude sloužit sportovcům i studentům Masarykovy univerzity.