Zpoplatněna byla oblast v okolí ulic Bezručova a Křídlovická ve Starém Brně. Ulice, v kterých se nově reguluje parkování, spadají do zóny B, regulace je tak celodenní. Každý, kdo není rezident, zaplatí za hodinu parkování 30 korun, zdarma je pouze první hodina.
Rezidentní parkování tak nyní funguje v historickém centru a v prstenci okolo něj, který je ohraničený zhruba ulicemi Pionýrská, Kotlářská, Úvoz, Křížová, Poříčí, Uhelná, Úzká, Vlhká, Cejl, Soudní, Francouzská, Traubova a Drobného.
Město má připravené pro letošní rok další tři etapy rozšíření. Do zóny B bude patřit od 3. srpna oblast kolem Dřevařské ulice, do zóny C od stejného data oblasti kolem Botanické a Staňkovy. Od 5. října budou funkční modré zóny také v oblasti kolem ulic Špitálka, Trnitá a Zborovská, od 16. listopadu kolem ulic Žižkova, Chodská a Rybářská. Tyto ulice budou patřit do zóny C, kde se parkování reguluje pouze mezi 17:00 a 6:00, tedy v noci, kdy se za parkování platí 20 korun za hodinu a první hodina je zdarma.
Rezidenti si musejí do všech zón vyřídit parkovací oprávnění. Za první auto zaplatí ročně 200 korun, za druhé 8000 korun a za každé další 12.000 korun. Abonenti, tedy majitelé firemních provozoven, zaplatí za první auto 4000 korun, za druhé a každé další 18.000 korun. Každý vlastník oprávnění může zaparkovat ve své oblasti a v každé sousedící. V dalších oblastech už je brán jako návštěvník, a musí tedy platit. Tato pravidla platí jen ve všední den, o víkendech a o svátcích se parkování nereguluje. Platit lze nejen v parkovacím automatu, ale i pomocí SMS zprávy, přes web či mobilní aplikaci.
Na konci roku už budou modré zóny rozšířené na většině území městské části Brno-střed, v Žabovřeskách a Králově Poli. Město plánuje další rozšiřování zón podle potřeby do dalších částí města. Zejména tam, kde místo rezidentům zabírají studenti, nebo tam, kde parkují lidé vytlačení modrými zónami dále od centra.