V brněnském Rondu budou instalovat nové mantinely

Nového vzhledu se dočkají i střídačky a přibude i další vybavení.

  • Foto

    redakce (MOŠ)

Brněnští radní chtějí vylepšit další vybavení hokejové haly Rondo. Jako její vlastníci chtějí do tohoto sportovního stánku investovat skoro 6 milionů korun.

„Kometu čeká dramatický závěr základní části hokejové extraligy, teď už je jasné, že jsou ve čtvrtfinále. Po skončení sezóny klubu vylepšíme sportoviště. Mantinely kolem hrací plochy budou vyšší a bezpečnější a dojde i na další investice,“ uvedl brněnský radní Jaroslav Suchý. Ten dále dodal, že plánovaná modernizace bude pochopitelně vyhovovat novým pravidlům Mezinárodní federace ledního hokeje (IIHF).

Iniciativa k modernizaci přišla ze strany Komety, která je nájemcem haly. Požádali o výměnu nejen mantinelů, včetně střídaček, ale také o novou časomíru, trestné lavice, plexi, rám na sítě, a to z i důvodu bezpečnosti.

Město Brno již chtělo k modernizaci přikročit v loňském roce, nakonec ale veřejnou zakázku pozastavilo, protože došlo ke změně pravidel (IIHF) a tenkrát ještě nebylo jasné, jestli parametry nově pořizovaných věcí budou vyhovovat i po změně pravidel.

„Momentálně se připravují podmínky pro veřejnou zakázku, myslím si že vypsána bude v dubnu. Samotnou realizaci pak plánujeme po rozpuštění ledu, což by mělo být na konci května,“ doplnil radní Suchý.