V brněnském Žebětíně rozšíří školu o sedm tříd, nový pavilon začnou stavět příští rok

  • Foto

    redakce (archiv)

Už v loňském roce se základní škola Otevřená rozšířila o druhý stupeň. Škola tak disponuje se dvěma třídami na ročník. Kapacita ale stále nestačí, a proto čeká základní školu další rozšiřování, vedení městské části chce vybudovat plnohodnotnou školu s 27 kmenovými třídami. Novináře o tom informoval starosta městské části Vít Beran (KDU-ČSL).

„Již čtvrtým rokem nastupuje do prvních tříd skoro 90 prvňáčků, a tak je potřeba přistavět ještě jeden pavilon se sedmi třídami, abychom měli plnohodnotnou školu s 27 kmenovými třídami a mohli tak zabezpečit výuku všech dětí v Žebětíně. Součástí výstavby budou i nová sociální zařízení a šatny,“ uvedl Beran.

Městská část už v loňském roce začala s projektováním pro územní rozhodnutí. Na podzim tohoto roku by měli mít stavební povolení a dokumentaci pro provádění stavby. Se stavbou by mohli začít v příštím roce.

V letošním roce se úprav dočká i zahrada mateřské školy v ulici Drdy. „V mateřské škole se na zahradě zbourá starý domek ze 70 let, který sloužil na venkovní hračky, vznikne zde nový i s výukovým altánem, pro pobyt dětí venku i za deště. Dojde i k úpravě příjezdové komunikace ke školní kuchyní a opraví se příjezdová brána pro dodavatele a vnitřní oplocení,“ doplnil Beran.

Ten dále doplnil, že na realizaci městská část použije finanční prostředky v hodnotě 1.4 milionu korun, které zbyly z výstavby mateřské školy na Kamechách. „Město nám ušetřené finanční prostředky převedlo do rozpočtu městské části,“ popsal Beran.

S rozvojem Žebětína souvisí také dostatek parkovacích míst, kterých je v této městské části zoufale málo. Radnice proto vytipovala místo, kde zbuduje nová parkovací místa.  „V lokalitě Za Kněžským hájkem vznikne 11 parkovacích míst. Městská část hledala vhodné pozemky a se souhlasem původního investora firmy Komekon, vypracovala projektovou dokumentaci a požádala o investiční dotaci město Brno. Bylo nám schváleno 900 tisíc korun,“ dodal Beran.

K výstavbě parkovacích míst má už Žebětín stavební povolení, se samotnou realizací by se mělo začít na jaře. Místa tak budou jak pro rezidenty, tak pro návštěvníky nedalekého hřbitova.