V Brněnských Ivanovicích vzniknou dvě fotbalová hřiště, jedno standardní, druhé tréninkové

  • Foto

    ilustrační (pixabay)

Fotbalové centrum Brno v Brněnských Ivanovicích získá nová hřiště s přírodním povrchem. Aktuálně centrum disponuje dvěma hřišti a nafukovací halou s umělými trávníky. V novém investičním záměru je dostavba, která areál umožní využívat lépe i v letních měsících. Informoval o tom v tiskové zprávě brněnský magistrát.

Areál Fotbalového centra Brno, které od roku 2020 spravuje společnost Starez-Sport, doposud sloužil spíše v období podzimu až jara, kdy nelze využít přírodního povrchu na fotbalová utkání. To by se mělo změnit, nový investiční záměr počítá s výstavbou dvou hřišť s přírodním trávníkem a automatickým zavlažováním.

„Parametry hřiště splňují pravidla pro pořádání soutěžních utkání. Celkové náklady na zbudování obou ploch jsou odhadovány na 20 milionů korun. Zároveň je za hřišti dostatek volného prostoru pro možnou budoucí výstavbu dalších šaten, dětského pískoviště s herními prvky či jiného zázemí,“ dodal radní pro školství a sport Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

Město chce v rámci této akce vybudovat i chodník mezi sportovišti, jeho umístění je naplánováno tak, aby se z něj dal sledovat zápas nebo trénink. Kolem hlavního hřiště bude nutné vytvořit opěrné stěny kvůli nerovnosti pozemku a také systém odvodnění pomocí drenážních perforovaných trubek, nově tu vznikne i studna, která bude zajišťovat závlahu sportovišť.

„Vyroste tu jedno hřiště standardních rozměrů a druhé menší, tréninkové. Obě budou připravena na trénování fotbalových klubů i fotbalové akademie, které jsou centrum v Brněnských Ivanovicích zvyklé pravidelně využívat,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková (ODS).

Sportovní areál v Brněnských Ivanovicích koupilo město v roce 2019, za pozemky tehdy zaplatilo 45,5 milionu korun, veškeré zařízení sportovního areálu získalo zdarma. Areál byl značně opotřeben a je nutné do něj postupně investovat. Město areál kupovalo i s cílem, že ke své činnosti budou moci sportoviště využívat všechny brněnské fotbalové kluby.

Zdroj: 
MMB