V brněnských Žabovřeskách mají unikátní projekt pro seniory. Nese název Slavíme společně 70+
Foto:
MČ Brno-Žabovřesky
Dobře se naladit, hezky se obléknout a potkat se s kamarády a sousedy. Přesně to si klade za cíl nový projekt s názvem Slavíme společně 70+, který už v loňském roce odstartovaly brněnské Žabovřesky. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval starosta Žabovřesk Filip Leder (KDU-ČSL).
„Troufnu si říct, že u nás na naše seniory opravdu myslíme a zase naopak, oni umí každý dobrý nápad ocenit hojnou účastí a vřelým objetím. Jen loni se jich tu během roku sešlo více než čtyřista,“ uvedl Leder s tím, že na formátu tohoto seniorského setkávání se podílí městská část Brno-Žabovřesky společně se Společensko-kulturním centrem Rubín.
Princip akcí je velmi jednoduchý, prostě se potkat a popovídat si
Jednou za čtvrt roku dostanou senioři starší 70 let, narození v daném čtvrtletí, možnost se společně setkat, zažít příjemný kulturní program, společně si zazpívat, popovídat si a nechybí ani narozeninový přípitek a občerstvení. „Jde o kontaktní akci pro seniory, která v takovéto podobě v Brně dosud nemá obdoby. Ukázalo se, že o formát jdoucí mimo tradiční individuální přání k významným kulatinám, které zprostředkovává naše matrika, je velký zájem. Senioři oceňují zejména možnost kontaktního a milého setkání, kde se nejen pobaví, ale zároveň dozví i připravované novinky v obci,“ doplnil Leder.
V rámci jednoho kalendářního roku se tato setkání konají vždy po třech měsících
Na setkání v březnu minulého roku přišlo 80 oslavenců a letos, na první březnovou oslavu je aktuálně nahlášených už 165 seniorů. „Oceňuji, že oslavenci tato setkání berou skutečně jako oslavu. Dámy se krásně obléknou, nalíčí a pánové se také hodí do gala,“ popsal Leder.
Setkání se konají ve velkém společenském sále KD Rubín a pohoštění připravuje školní jídelna náměstí Svornosti. V rámci oslavy nechybí přípitek, kulturní program možnost diskuze a komentovaná prohlídka SKC Rubín.
NEJČTENĚJŠÍ
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
- V Brně připravují prohlídky kostnice při svíčkách …
- ŘSD chce do konce roku zažádat o stavební povolení…
- Papež podepsal dekret o blahořečení kněží Buly a D…
- Na Brněnské přehradě skončí plavební sezóna, posle…
- V brněnské inscenaci Lazebníka sevillského dostali…
- Provoz na trati Praha – Brno na Blanensku je…
- Řehák a Sparta dostali pokutu za derby, brněnský Ž…
- V aplikaci ČD Můj vlak si lze koupit veškeré jízde…
- V brněnském divadle připravili balet o Kafkově živ…
- Jihomoravský kraj nedostane dotaci na nové vlaky, …
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.











