Dobře se naladit, hezky se obléknout a potkat se s kamarády a sousedy. Přesně to si klade za cíl nový projekt s názvem Slavíme společně 70+, který už v loňském roce odstartovaly brněnské Žabovřesky. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval starosta Žabovřesk Filip Leder (KDU-ČSL).

„Troufnu si říct, že u nás na naše seniory opravdu myslíme a zase naopak, oni umí každý dobrý nápad ocenit hojnou účastí a vřelým objetím. Jen loni se jich tu během roku sešlo více než čtyřista,“ uvedl Leder s tím, že na formátu tohoto seniorského setkávání se podílí městská část Brno-Žabovřesky společně se Společensko-kulturním centrem Rubín.

Princip akcí je velmi jednoduchý, prostě se potkat a popovídat si

Jednou za čtvrt roku dostanou senioři starší 70 let, narození v daném čtvrtletí, možnost se společně setkat, zažít příjemný kulturní program, společně si zazpívat, popovídat si a nechybí ani narozeninový přípitek a občerstvení. „Jde o kontaktní akci pro seniory, která v takovéto podobě v Brně dosud nemá obdoby. Ukázalo se, že o formát jdoucí mimo tradiční individuální přání k významným kulatinám, které zprostředkovává naše matrika, je velký zájem. Senioři oceňují zejména možnost kontaktního a milého setkání, kde se nejen pobaví, ale zároveň dozví i připravované novinky v obci,“ doplnil Leder.

V rámci jednoho kalendářního roku se tato setkání konají vždy po třech měsících

Na setkání v březnu minulého roku přišlo 80 oslavenců a letos, na první březnovou oslavu je aktuálně nahlášených už 165 seniorů. „Oceňuji, že oslavenci tato setkání berou skutečně jako oslavu. Dámy se krásně obléknou, nalíčí a pánové se také hodí do gala,“ popsal Leder.

Setkání se konají ve velkém společenském sále KD Rubín a pohoštění připravuje školní jídelna náměstí Svornosti. V rámci oslavy nechybí přípitek, kulturní program možnost diskuze a komentovaná prohlídka SKC Rubín.