S řadou komeťáků v sestavě nastoupil český národní tým do svého prvního přípravného zápasu. Juniorský výběr U20 vedený koučem Václavem Varaďou odehrál první ze dvou utkání proti Švýcarsku. V pondělním duelu museli mladí čeští hokejisté dotahovat výsledek z první třetiny. Soupeř vedl o dva góly, ale zlepšený výkon ve druhé třetině nastartoval Česko k obratu a ke konečnému výsledku 6:3.

Český tým nastoupil do zápasu s řadou brněnských odchovanců nebo hráčů, kteří pravidelně oblékají dres Komety. Co se týče pondělního zápasu, úvodní minuty patřily hostům, kteří dokázali využít první přesilovku. V 7. minutě zakončoval přesně do sítě brankáře Patery Nicolas Müller – 0:1. O pět minut později bylo pro český tým ještě hůř. Švýcarský tým předvedl rychlý přechod z vlastního obranného pásma do útoku, puk získal Ramon Tanner, jenž využil své rychlosti po levém křídle, přebruslil obránce a překonal brankáře mezi betony – 0:2. Posledních pět minut první třetiny bylo na góly velmi bohaté. Nejprve snížil po přihrávce Škvrněho Jaroslav Dvořák, aby ve stejné minutě opět zvýšil skóre Tim Berni. Do konce úvodní dvacetiminutovky však dokázal vstřelit druhý gól Česka aktivní Marek Škvrně a do kabin se odcházelo za stavu 2:3.

Druhá třetina se českému týmu vydařila. Po pěti minutách a dvaceti vteřinách zafungovala spolupráce Hladoník – Jakub Navrátil, který se zjevil na levé straně a překonal Zaettu – 3:3. Zlepšený výkon českého týmu korunoval v závěru třetiny Matyáš Zelinger, který bekhendem po zemi překonal gólmana a překlopil výsledek na domácí stranu. A nutno říct, že naprosto zaslouženě. České mužstvo bylo ve druhé třetině jasně lepší.

Své kvality potvrzovalo i ve třetím dějství. Safin krásnou přihrávkou našel rozjetého Kryštofa Hrabíka, jenž pohotovou střelou nad lapačku zvýšil vedení na 5:3. Po delší době o sobě dali vědět také hosté. Nicolas Müller se ocitl sám před Paterou, zkusil jej položit a zakončit. Český brankář ale předvedl perfektní zákrok. Švýcaři zkusil s výsledkem ještě něco udělat, ve 48. minutě si vzali oddechový čas, ale stav neměnil. Měnilo se pouze složení hráčů na trestné lavici, po vzájemných strkanicích museli rozhodčí rozdávat menší tresty. Slušně zaplněné tribuny se ještě přeci jen dočkaly gólu. V přesilovce po příhře Machaly zakončoval přesnou ranou Ostap Safin – 6:3. Tímto výsledkem i zápas skončil. Nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen Karel Plášek.