Reprezentant sousední země Peter Schneider, který začátkem dubna slavil třicetiny, končí v Kometě po ročním angažmá a stěhuje se domů. Upsal se týmu Salcburku, se kterým si zahraje mezinárodní IECHL, dřívější EBEL ligu.

„Sezóna nebyla pro nikoho snadná, ale to platí pro všechny týmy extraligy. Chyběli nám fanoušci, liga se přerušovala, byl to zvláštní rok,“ svěřil se při odchodu klubovému webu Komety hokejista, který v Brně odehrál včetně play-off celkem jednapadesát zápasů, během nichž nasbíral sedmadvacet kanadských bodů za 21 gólů a 6 asistencí.

„Prožili jsme kvůli covidu těžký start, ale na to se nedá samozřejmě vymlouvat. Během ročníku přišlo horší období, ale i to lepší. Náš dílčí cíl byl splněn, do play-off jsme se dostali. V předkole jsme dokázali udělat obrat a vyřadit Vítkovice, nicméně Třinec byl ve čtvrtfinále lepší a zasloužil si postup. Takový je život,“ pokračuje v hodnocení uplynulé sezóny Peter Schneider, který hrál ve třetím útoku s Valským a Rákosem.

I přes konečné deváté místo v tabulce extraligy bude na Kometu i na Brno rád vzpomínat v dobrém. „V kabině jsme měli dobrou partu kluků, rozuměli jsme si a drželi při sobě. Určitě bych si přál udělat v Kometě lepší výsledek, ale takový je zkrátka sport. Česká extraliga prokázala kvalitní úroveň, což už jsem říkal po svém příchodu a také se to potvrdilo. Hraje se naplno, soutěž má technicky vybavené hráče, zkrátka moderní hokej se vším všudy,“ míní útočník.

Rakouský reprezentant bude od nové sezony hájit červenomodrobílé barvy Salcburku, který od roku 2007 získal osm mistrovských titulů Rakouska a šestkrát vyhrál EBEL ligu. „Bude to jiná soutěž, která má ovšem také dobrou úroveň. Těším se a jsem rád, že se vracím domů. Pro každého je to teď těžké období, hůř se cestuje, takže jsem rád, že budu u nás se svou rodinou,“ dodal Schneider.

Urostlému forvardovi, který měří 183 centimetrů a váží 91 kilogramů, však ještě sezona zdaleka nekončí. V uplynulých dnech nastoupil za svou vlast ve dvou přípravných utkáních s českými hokejisty, které Rakušané prohráli vždy o pět gólů: doma podlehli 0:5 a v Jindřichově Hradci 7:2. A čeká ho turnaj a také kvalifikace o účast na olympiádě.