Nově otevřenou cukrárnu a kavárnu můžou ode dneška využít k občerstvení návštěvníci parku Lužánky v centru Brna. Podnik najdou poblíž dětského hřiště při ulici Pionýrská. Cukrárnu nechalo město přestavět z bývalého skladu dopravních značek, určených pro dopravní hřiště. Objekt prošel v loňském roce kompletní rekonstrukcí. Provozovatelem kavárny je Veřejná zeleň města Brna. V tiskové zprávě to sdělila Zdeňka Obalilová z tiskového střediska magistrátu.

U dětského hřiště občerstvení chybělo

„Původně skladovací objekt se díky rekonstrukci proměnil na cukrárnu a kavárnu, která bude mít jistě úspěch u návštěvníků Lužánek. V této části parku – nedaleko dětského hřiště Hradiště – dosud nebyla žádná možnost občerstvení. Cukrárnu bude provozovat správce celého parku Veřejná zeleň města Brna. Projekt vznikl podle návrhu krajinářského architekta Ivara Otruby, který je autorem celé rekonstrukce parku. Ta probíhala mezi roky 1991 a 2012,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková (ODS).

Mámy si nový podnik pochvalují

Za pravdu jí dala Marie Jurmanová, která do parku a na hřiště pravidelně chodí s dvěma malými dětmi. „Podobný podnik tu chyběl. Můžu dětem koupit vodu, limonádu nebo nějakou sladkost. A zároveň můžeme s dalšími maminkami posedět venku u kávy, zatímco budou děcka dovádět na houpačkách,“ pochvalovala si mladá žena.

Rekonstrukce spolkla 9 milionů korun

Rekonstrukce bývalého skladu probíhala loni a letos se úpravy dokončovaly. Celkové náklady dosáhly 9 milionů korun. Částka zahrnuje projektovou dokumentaci, celkovou stavbu, přípojky inženýrských sítí a gastro vybavení.

Otevřeno bude od 10 do 18 hodin

„Kromě kávy, čaje či zákusků bude cukrárna nabízet i další drobné občerstvení. K zásobování využije Veřejná zeleň tichý elektromobil a zároveň ho bude směrovat do ranních hodin, aby později nerušilo klidný chod parku a jeho návštěvníky. Cukrárna bude otevřena denně od 10 do 18 hodin a fungovat bude celoročně,“ doplnil náměstek primátorky pro oblast životního prostředí Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).