Na led zlepšující se Komety zavítal v úterý vpodvečer momentálně vedoucí tým tabulky, pražská Sparta. A hned od počátku se domácí do soupeře pustili s vervou a tlačili favorita v jeho obranném pásmu. Při prvním výjezdu Sparty do útočného pásma však Gulaši v souboji u mantinelu dohrál soupeře a rozhodčí jej, hodně přísně, poslal do sprch. Sparta se v pětiminutové přesilovce dostala do tlaku, domácí však tuto zkoušku přestáli a vzápětí pak dostali šanci hrát přesilovku sami. V přesilovce při udělal obrovskou chybu za svou brankou sparťanský gólman Salák, ovšem Holíkovi zabránil zasunout kotouč do prázdné branky na poslední chvíli Němeček. Oba týmy si šance vytvářely hlavně v přesilových hrách a potvrdila to v další početní výhodě Sparta, v níž musel Vejmelka zasahovat jak proti šanci Řepíka, tak i dorážce Horáka. V 18. minutě se proháčkoval za obranu hostů Horký, jeho zakončení do forhandu na Saláka nestačilo, byl ovšem hákován a tak se k trestnému střílení rozjel Mueller. Ten zkusil bývalého reprezentačního brankáře rozpohybovat, ale střelou mezi betony neuspěl. Chuť si Kometa spravila 46 sekund před odchodem do kabin skvělou přesilovkovou akcí. Zaťovič našel přesnou přihrávkou zpoza branky volného Jakuba Klepiše, jenž svižnou ránou z první propasíroval puk mezi betony Saláka. První dějství dopadlo lépe pro domácí.

Do druhé třetiny naskočila Sparta s vědomím jednobrankové ztráty aktivněji a často zaměstnávala Vejmelku, ovšem větší šance si vytvářela Kometa. Valský objel branku a našel křižnou přihrávkou u vzdálenější tyče Vincoura, který měl před sebou odkrytou klec, ale netrefil ideálně kotouč. Ve 27. minutě unikl obraně domácích Rousek, ovšem ještě než stihl zakončit, byl faulovaný obráncem Ondřejem Němcem. Trestného střílení se ujal Tomášek a zkoušel to podobně jako jeho předchůdce v první třetině Mueller, ale hostující útočník pokusem mezi betony neuspěl.

Domácí brankář měl i dobře postavené tyče. Krátce na to byl totiž nejblíže vyrovnání Řepík, který z první nastřelil Vejmelkovu tyčku. Podobně dopadl o tři minuty později Dvořáček. Závěr druhé třetiny byl hodně hektický, hra se přelívala ze strany na stranu a oba brankáři měli dostatek práce, ovšem ke změně skóre žádná šance nevedla.

Kometa si od prvních sekund třetího dějství pevně strážila svoje vlastní pásmo, několikrát musel obraně domácích pomoci Vejmelka. Brněnští hokejisté však vyvázli ze spárů soupeře a naopak sami udeřili. Přesilovou hru využil po přihrávce na pravý kruh přesnou ránou z voleje Petr Holík. Dvoubrankové vedení domácím vydrželo pouze 30 sekund, kdy přečíslení před Vejmelkou využil po přihrávce Sukeľa pohotovou ránou do poloprázdné branky David Dvořáček. K vyrovnání byl velmi blízko Řepík, jenž měl před sebou už ležícího brankáře Komety, ale za pomoci obrany dokázal svoji klec ustrážit.

Kometa znovu odskočila Spartě na rozdíl dvou branek v 49. minutě. Jakub Klepiš zavezl kotouč do útočného pásma a střelou k bližší tyči překvapil Saláka. Pražané i poté odpověděli bleskurychle. Jan Košťálek se u pravého mantinelu opřel do kotouče po přihrávce zpoza branky z hole Pecha a přesně trefil volný prostor u vzdálenější tyče. A to po pouhých 32 sekundách od třetí branky Komety. Sparta posléze vrhla všechny síly do útoku, naopak Kometa se plně soustředila na defenzivu. Krušno v obranném pásmu brněnských hokejistů bylo při vyloučení Němce a hosté dospěli k vyrovnání. Před Vejmelkou byl velmi důrazný Michal Řepík a ten až na třetí pokus dokázal propasírovat puk za domácího brankáře.

Utkání došlo nakonec až do prodloužení, ale to trvalo pouhých 49 sekund. Ve hře tři na tři si vzal kotouč na hůl v útočném pásmu Peter Mueller individuálně se uvolnil a poslal puk pod horní tyčku nad rameno Saláka, čímž zařídil bonusový bod pro Kometu.