V sobotu vyjede na trať z Břeclavi do Lednice naposledy Skaličák, uzavře tak letošní sezónu

  • Foto

    České dráhy

Už tuto sobotu vyjede z Břeclavi do Lednice naposledy v této sezóně historický vlak. Tentokrát se bude jednat o vlak v čele s parní lokomotivou Skaličák, vozy Rybáky a historickým restauračním vozem. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval tiskový mluvčí Českých drah Lukáš Kubát.

Účastníci vyjížďky se mohou v Lednici těšit na řadu kulturních a přírodních památek a atrakcí nebo jízdu historickým autobusem. Motoráček Hurvínek tentokrát nahradí parní lokomotiva 433.001 Skaličák s tzv. Rybáky. Součástí vlaku bude i historický restaurační vůz. Parní vlak ukončí letošní sezónu na této turistické trati.

Z břeclavského nádraží vyrazí historická souprava v 9:23, 11:23, 13:11 a 15:11, z Lednice se pak vydá na zpáteční jízdu v 10:20, 12:20, 14:10 a 16:10. „Jedna jízda v parním vlaku vyjde na 100 Kč, za zpáteční jízdenku cestující zaplatí 180 Kč. Děti, studenti, senioři a invalidé mají slevu. Jízdenky lze zakoupit ve všech pokladnách ČD nebo na místě u vlaku,“ popsal Kubát.

Na sobotu se mohou těšit i příznivci autobusové dopravy, na cestu se totiž vydá i historický autobus Praga RND, který bude odjíždět z označeného stanoviště před nádražní budovou v Lednici v 9:55, 11:55 a 13:45.

Více informací najdete na portálu Vlakem na výlet nebo na stránkách www.cdnostalgie.cz.