fbpx
26. 03. 2023 Dnes má svátek Emanuel

Ve stanici Sokolnice-Telnice dnes začala rekonstrukce nádražní budovy

sokolnice-telnice-2

Foto:

Správa železnic

Správa železnic dnes slavnostně zahájila rekonstrukci nádražní budovy ve stanici Sokolnice-Telnice na Brněnsku. Celý objekt projde kompletní obnovou, součástí je také revitalizace historické fasády. Rekonstrukce přijde na téměř 48 milionů korun a práce tu potrvají do konce příštího roku.

„Investiční akce Správy železnic zahrnuje sanaci vlhkého zdiva, výměnu oken a dveří, zateplení budovy a obnovení původního vzhledu fasády včetně osazení ozdobných prvků. Vymění se i část krovů a střešní krytina. V celém objektu se provede rekonstrukce rozvodů vody, elektroinstalace a vytápění. Součástí dispozičních úprav bude vybudování bezbariérových veřejných toalet, vznikne také nový prostor pro občerstvení,“ popsala tisková mluvčí Správy železnic Nela Eberl Friebová.

Budova a venkovní prostory budou vybaveny novým mobiliářem ve formě laviček, košů, stojanů na kola a přípojek pro dobíjení elektrokol. K orientaci nevidomých poslouží orientační hlasový majáček a hmatové štítky. Rekonstrukcí projde stávajících sedm bytových jednotek, které se následně nabídnou k pronájmu.

„Služby ve stanici budou zachovány i po dobu stavby. Pokladna a čekárna se budou nacházet v náhradních prostorách, veřejné WC najdou cestující v mobilních buňkách,“ doplnila Eberl Friebová.

Správa železnic provádí v současnosti na jižní Moravě opravy výpravních budov v Novosedlech a Šakvicích, v rámci probíhajících investičních akcí se také rekonstruují osobní nádraží v Babicích nad Svitavou a Adamově. „V nejbližším období bude zahájena výstavba zcela nového objektu v Brně-Králově Poli, výraznou obnovou pak projdou budovy ve stanicích Znojmo, Hodonín, Mikulov na Moravě, Hrušovany u Brna, Střelice, Podivín a Slavkov u Brna,“ uzavřela Eberl Friebová. 

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT