Exponovaný zápas před bouřlivou kulisou vítkovické arény začala lépe hostující sestava. Kometa si hned od začátku vytvořila dobrý tlak a z toho vznikaly šance. Velkou měl Plekanec a následně také Dočekal, který obkroužil bránu, ale Bartošák jej skvěle vychytal. Ačkoliv se hrálo převážně v útočném pásmu Komety, soupeř pochopitelně nezapomínal útočit. Velké starosti nadělal brněnské defenzivě Zdráhal, jehož střelu Vejmelka vyrazil před sebe a pohotový Zaťovič puk odklidil do bezpečí.

V 10. minutě se poprvé měnilo skóre. Do přečíslení dva na jednoho se vydala dvojice Zdráhal – Šimon Stránský a druhý jmenovaný zakončil naprosto přesně – 1:0. Odpověď mohla přijít o pár chvil později, Štenclova rána od modré však orazítkovala tyč Bartošákovy svatyně. V závěru třetině měl v oslabení šancí unikající Plekanec, ač drobně hákován, svou možnost neproměnil. Ani patnáct brněnských střel gól nepřineslo a za lepšího stavu pro ostravský tým se šlo do kabin.

Střelecká aktivita Brna pokračovala i ve druhé třetině, Bartošák musel likvidovat po dvou třetinách celkem devětadvacet střel. Jedna mu ale přeci jen propadla za záda po pumelici svého někdejšího spoluhráče Ivana Baranky. Ve 23. minutě bylo vyrovnáno. Hrál se pěkný a vyrovnaný hokej, Kometa sice přečkala další oslabení, ale po něm se od modré trefil kapitán Ridery Jan Výtisk. Několik pokusů pak Vejmelka kryl, v jednom případě mu pomohla i tyč.

Posledních zhruba sedm minut druhé třetiny však patřilo modrobílému týmu. Domácí měli co dělat, aby podruhé neinkasovali. Blízko gólu byl Čermák, v přesilovce nemířil vůbec špatně Köhler a po Muellerově ráně z levého kruhu opět zvonila Bartošákova tyč. Snaha Komety byla patrná, ostravský brankář byl zasypán sprškou střel, jenže žádná nenesla gólový punc. A tak se šlo do šaten opět za jednobrankového náskoku pro Vítkovice.

Tlak Komety ze druhé třetiny a nevyužité šance se ukázaly jako klíčový faktor duelu. Brňané sice svého loňského čtvrtfinálového soka přestříleli, ale góly dávala pouze Ridera. V 52. minutě si dojel odraženou střelu Rastislav Dej a překonal brněnského strážce. Jihomoravané měli také několik šancí v přesilovkách, ale bylo to bez efektu. V závěrečné power-play ještě pojistil tři body pro domácí Rostislav Olesz – 4:1.

V dalším kole hostí v neděli Brňané na domácím ledě další mužstvo z popředí tabulky – Liberec.