fbpx
30. 05. 2023 Svátek má Ferdinand

Veletrhy Brno budou bez ředitele, představenstvo výběrové řízení zrušilo

Foto:

BVV (archiv)

Městská společnost Veletrhy Brno měla mít od 1. dubna nového generálního ředitele, ale představenstvo na návrh komise výběrové řízení nakonec zrušilo. Ekonomickým řízením je tak pověřen ekonomický ředitel Radek Trčka, řekl ředitel vnějších vztahů Radoslav Klepáč. Plán, jak bude nyní vypadat výběr generálního ředitele, by měl v brzké době představit předseda představenstva Tomáš Kratochvíl (ČSSD), který je zároveň starostou městské části Brno-Bystrc.

Do výběrového řízení se hlásilo na začátku roku 30 lidí včetně například bývalého primátora za ANO Petra Vokřála. Naopak se nepřihlásil současný generální ředitel Tomáš Moravec, kterému končí smlouva v pátek. Tím, že mu město neprodloužilo smlouvu, implicitně cítil nedůvěru. Dveře si však zcela nezavřel a domluvil se s představenstvem, že by v případě, že nebude vybraný nový ředitel, mohl vést Veletrhy nadále.

Od dubna tak kromě ekonomického ředitele Trčky budou v čele firmy dočasně stát i další dva ředitelé, a to Klepáč a také obchodní ředitel Lukáš Helan. Moravec vedl firmu poměrně krátce, a to od prosince 2021, kdy nahradil dlouholetého předchůdce Jiřího Kuliše. Provedl firmu obtížným obdobím po covidových uzávěrách, kdy bylo potřeba znovu nastartovat veletržní i mimoveletržní činnost a přijít s novými projekty, protože některé z těch, které před covidem fungovaly, už se neobnovily.

Moravec v roce 2021 uspěl jako dosavadní obchodní ředitel, v užším výběru zůstal tehdy on a Vokřál

Moravec považuje své přes rok trvající působení ve funkci za úspěšné, firmu restrukturalizoval a výrazně snížil počet zaměstnanců. „Firmu jsem provedl obtížným obdobím, veletrhy se nastartovaly a znovu rozjely. Obchodní plán jsme dokonce překročili a z obchodní činnosti máme za loňský rok tržby 574 milionů korun. Sliboval jsem také rozvoj digitalizace, což se povedlo na Mezinárodním strojírenském veletrhu, který proběhl poměrně úspěšně. Objevily se také nové akce a s ohledem na podmínky rok nedopadl špatně,“ uvedl Moravec. Loňský výsledek bude záporný, ale letošek už by měl skončit v kladných číslech v desítkách milionů korun.

Líbí se mi

1
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT